Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jaki radzicie sobie z jesienną chandrą? Co zrobić by poczuć się lepiej?

Jaki radzicie sobie z jesienną chandrą? Co zrobić by poczuć się lepiej? fot. Pixabay.com
„Pociemniało, poszarzało - jesień jak to tak” pytał niegdyś Marek Grechuta. Niestety po pięknych i słonecznych dniach, przyszła szaruga i zmęczenie. Co zrobić by poczuć się lepiej?

Przyszła jesienna szaruga, a wraz z nią pogarsza się nasz nastrój. Jak więc poradzić sobie z chandrą, która bardzo często zaczyna nas dopadać? Co zrobić żeby było lepiej?

 

Przeglądając obrazy z naszych kamer pogodowych widzimy, że niestety wszędzie jest szaro i ponuro, dlatego chcemy się od was dowiedzieć, jak można poprawić swoje samopoczucie.

 

 

Jedni stawiają na ruch, inni na jak najczęstsze spotkania z bliskimi i przyjaciółmi. Specjaliści podkreślają, że na samopoczucie ma również ogromny wpływ nasza codzienna dieta.

 

Zdaniem psychologów, zbawienny wpływ na polepszenie nastroju ma również bliskość drugiej osoby. Przytulanie skutecznie wspomaga walkę z jesiennym zniechęceniem i jest to potwierdzone naukowo.
 

- Oksytocyna często nazywana jest hormonem więzi społecznych, gdyż dzięki niemu budujemy zaufanie między ludźmi. To neurotransmiter działający na układ limbiczny, czyli emocjonalne centrum mózgu. Daje poczucie zadowolenia, zmniejsza odczuwany stres i lęk, a nawet sprawia, że ssaki (w tym człowiek) są monogamiczne. Naukowcy wykazali, że zarówno ludzie, jak i zwierzęta o wysokim poziomie oksytocyny są bardziej spokojni, mniej lękliwi i bardziej przyjaźnie nastawieni do innych – czytamy na Polskie Radio 24.pl

 

Każdy z nas jest jednak inny, dlatego chcielibyśmy was zapytać, jak sobie radzicie z chandrą i zmęczeniem. Podzielcie się z nami w swoich komentarzach co robić, by mięć więcej energii, mimo że pogoda nas nie rozpieszcza.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.