Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Maraton czytelniczy w I LO w Malborku

Maraton czytelniczy w I LO w Malborku fot. https://www.powiat.malbork.pl
Już po raz trzeci uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku biorą udział w kolejnej edycji Maratonu Czytelniczego - ogólnopolskiego konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy maratonu mają do przeczytania w ciągu roku szkolnego 6 książek (różnorodna literatura- między innymi - Kapuściński Ryszard, Pilipiuk Andrzej, Pratchett Terry), z których przeprowadza się test znajomości.

W dniu 23 października 2019 roku, trzy uczennice z klas pierwszych: Magdalena Gałązka, Marcelina Werner i Julia Wiśniewska, które najlepiej napisały test ze znajomości lektury miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Barbarą Piórkowską - autorką „Szklanki na pająki”. Spotkanie odbyło się w gdańskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Jak wspominają uczestniczki – „podczas spotkania panowała ciepła atmosfera przetykana mądrymi przemyśleniami pisarki, np. Pisanie to porządkowanie przestrzeni życiowej; Słowo stwarza rzeczywistość więc trzeba brać za nie odpowiedzialność; Każdy ma ciekawe życie czy Każdy ma talent, którego należy szukać w drobnych rzeczach – w tym miejscu zachęcała młodzież do brania udziału w konkursach literackich. Maraton czytelniczy daje młodym ludziom satysfakcję z poznawania lektury, rozwija wyobraźnię, uczy po prostu radości życia, ale też daje solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze.”

Info i foto: https://www.powiat.malbork.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.