Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Warsztaty Historyczne w II LO

Malbork: Warsztaty Historyczne w II LO fot. A.J
Młodzież II LO w Malborku 30 października uczestniczyła w ciekawych warsztatach historycznych, prowadzonych przez panią Małgorzatę Daniluk – pracownika Muzeum w Sztutowie.

Zajęcia poświęcone były zagadnieniom, związanym z budowaniem tożsamości i niepodległości mieszkańców Pomorza, głównie Gdyni. Uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościami powstania Gdyni oraz z życiem mieszkańców tego miasta w okresie międzywojnia. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał karty pracy, które okazały się pomocne w zrozumieniu trudnych warunków życia Polaków na terenie Wolnego Miasta Gdańska, aż do ataku Niemiec na Gdynię we wrześniu 1939 roku. Uczniowie poznali też dzieje Polaków na Pomorzu w czasie II Wojny Światowej; od chwili aresztowania, aż po ciężkie warunki życia w obozie Stutthof i innych obozach koncentracyjnych.
Uczniowie otrzymali także upominki- książki w postaci innowacyjnych komiksów pt. „Szczęściarz z Rocznika 1917”, których celem było przybliżenie młodzieży trudnych losów ówczesnych świadków historii.
Opr. i foto: AJ

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.