Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W budżecie brakuje pieniędzy. Miasto chciało zwiększania podatków nawet o 32%.

Jedni mówią o niegospodarności, inni o rosnących wydatkach zrzucanych na samorząd. Jedno jest pewne, że budżet Malborka nie wygląda dobrze. Burmistrz, aby w części załatać dziurę w miejskiej kasie, zaproponował wzrost podatków od nieruchomości nawet o 32%.

Gdyby Radni zgodzili się z argumentacją burmistrza, to każdy właściciel nieruchomości otrzymałby wiadomość o podwyżce. Z wyliczeń przedstawianych przez opozycję wynika, że wzrost stawek sięgałby od ponad 3 do 32 % w zależności od przeznaczenia i rodzaju nieruchomości.
 

Zaproponowane rozwiązanie nie uzyskało poparcia większości radnych, przy stosunku głosów 9 ZA i 12 PRZECIW – odrzucono projekt uchwały.

Opozycja nazwała propozycję burmistrza skokiem na kasę mieszkańców i zrzucaniem na nich odpowiedzialności za niegospodarność władz miasta.
Włodarz opowiadał, że rosnące koszty, które spadają odgórnie na samorządy wymuszają zdecydowane działania.

Fragmenty dyskusji poświęcone tematowi przedstawimy w poniższym materiale.

Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Czy zaakceptowalibyście podwyżkę podatku od nieruchomości o 32%? Czekamy na opinie i komentarze.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Roman
Roman 30.10.2019, 21:19
panie charzewsky a jak tam działki na Dalekiej które się nie sprzedały a były już wpisane do budżetu? Daj pan już luz bo te pomysły pana dziadka Wolfa i tak są do dupy
E
E 30.10.2019, 21:15
Zmarnowany głos! Brak wizjonerstwa determinacji i kwalifikacji. Do dupy!
telewidz
telewidz 30.10.2019, 20:31
a może urzędnicy miejscy obniżą swoje podatki np o 32 %?
moim zdaniem
moim zdaniem 30.10.2019, 20:01
Charzewski jest najgorszym burmistrzem, kompletnie brak wizji - tylko podwyższać podatki by chciał - a lokalnych sam nie zbiera bo lepiej wyprowadzać pieniądze z miasta
mieszkaniec Malborka
mieszkaniec Malborka 30.10.2019, 18:17
Tylko są podwyżki brane pod uwagę sięgacie wyłącznie do kieszeni podatników aby sobie podwyższać diety .Trzeba dobrze gospodarować naszymi podatkami a nie będzie braków w budżecie,Zmniejszyć etaty w Urzędzie Miejskim i niepotrzebne jest trzech burmistrzów.Należy zwrócić uwagę czy wszyscy mieszkańcy Malborka płacą uczciwie za wywóz śmieci i czy są podłączeni do kanalizacji a nie będzie potrzebna podwyżka podatków. Dlaczego za wywóz śmieci mieszkańcy domków jednorodzinnych płacą więcej od mieszkańców bloków,
W celu wyeliminowania nierzetelnych płatników należałoby zwiększyć kontrolę.