Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W budżecie brakuje pieniędzy. Miasto chciało zwiększania podatków nawet o 32%.

Jedni mówią o niegospodarności, inni o rosnących wydatkach zrzucanych na samorząd. Jedno jest pewne, że budżet Malborka nie wygląda dobrze. Burmistrz, aby w części załatać dziurę w miejskiej kasie, zaproponował wzrost podatków od nieruchomości nawet o 32%.

Gdyby Radni zgodzili się z argumentacją burmistrza, to każdy właściciel nieruchomości otrzymałby wiadomość o podwyżce. Z wyliczeń przedstawianych przez opozycję wynika, że wzrost stawek sięgałby od ponad 3 do 32 % w zależności od przeznaczenia i rodzaju nieruchomości.
 

Zaproponowane rozwiązanie nie uzyskało poparcia większości radnych, przy stosunku głosów 9 ZA i 12 PRZECIW – odrzucono projekt uchwały.

Opozycja nazwała propozycję burmistrza skokiem na kasę mieszkańców i zrzucaniem na nich odpowiedzialności za niegospodarność władz miasta.
Włodarz opowiadał, że rosnące koszty, które spadają odgórnie na samorządy wymuszają zdecydowane działania.

Fragmenty dyskusji poświęcone tematowi przedstawimy w poniższym materiale.

Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie? Czy zaakceptowalibyście podwyżkę podatku od nieruchomości o 32%? Czekamy na opinie i komentarze.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
młody Polak
młody Polak 03.11.2019, 10:57
.................................wczoraj tak sobie rozmyślałem i zastanawiałem się który z nich jest większy chachmęt - czy ten czarny z Torunia czy ten purpurowy z Gdańska, bo już sam nie wiem ?
mieszkaniec
mieszkaniec 03.11.2019, 10:32
To niech burmistrz zacznie od siebie. Proponuję zwolnienie Wilka i obniżka pozostałym o 50 % pensji
Dojna Zmiana
Dojna Zmiana 31.10.2019, 07:04
Do wszystkich komentujących - nawet się nie zorientowaliście że to nie działanie na szczeblu lokalnym, tylko działanie dojnej zmiany na skalę krajową - pieniędzy w budżecie państwa brakuje więc co się robi - nie podnosi się podatków, bo przecież dojna zmiana źle wyglądałaby w oczach wyborców, tylko podnosi się minimalne wynagrodzenie - ceny produktów i usług pójdą w górę ale my (PiS) jesteśmy czyści, to chciwi przedsiębiorcy są pazerni. Co się robi dalej - zrzuca się coraz więcej obciążeń finansowych na samorządy - my posłowie jesteśmy czyści - niech się samorządy martwią i podnoszą podatki żeby związać koniec z końcem, to oni za to odpowiedzą w następnych wyborach. I dodatkowo mowa nienawiści, hejt i skłócenie narodu, a skłóconym narodem łatwiej sterować...
Robert
Robert 31.10.2019, 06:52
Wydali ponad milion odszkodowania na przedszkola niepubliczne bo je oszukiwali to teraz brakuje pieniążków w budzecie. A co do działek budowlanych to się zgadzam, tylko powinni wystawić je w realnych kwotach a nie od razu milion za dzialke
Odium
Odium 31.10.2019, 06:50
Dziękujemy Radnym,którzy mają JAJA,którzy pełnią służebną rolę na rzecz Wyborców,którzy stoją po stronie SPRAWIEDLIWOŚCI i wykazują się EMPATIĄ! Ten patologiczny tercet,który NIEUDOLNIE "zarządza" miastem,który szasta pieniędzmi podatnika,który zamiast zmniejszyć przerost biurokracji-zatrudnia,potrafi TYLKO ŁUPIĆ PODATNIKA,sam sobie przyznając nieuzasadnione podwyżki uposażenia-nie zrobił NIC,kompletnie NIC na rzecz rozwoju miasta,mieszkańców! Malbork to WIELKA STAGNACJA,WIELKIE ROZCZAROWANIE tymi trzema nieudolnymi włascicielami miasta! Wyborców obecnego Charzewskiego i jego zastępców-będziemy przeklinać na POKOLENIA! Jedyne co potrafią ci NIEUDACZNICY,to ŁUPIĆ Podatnika,bo z myśleniem,perspektywami,wizjami-są na samym dnie.