Wydanie nr 266/2020, Wtorek 22.09.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwszy taki prawomocny wyrok. Żądał odszkodowania od gdańskiego lotniska, teraz sam musi zapłacić.

  • Wydanie nr 266/2020
  • 30 pażdziernika 2019, 09:57
  • Port Lotniczy w Gdańsku
  • Wiadomości
Pierwszy taki prawomocny wyrok. Żądał odszkodowania od gdańskiego lotniska, teraz sam musi zapłacić. fot. https://www.airport.gdansk.pl/
To pierwszy taki prawomocny wyrok w sprawie Obszaru Ograniczonego Użytkowania. Port Lotniczy w Gdańsku wygrał proces o odszkodowanie dla właściciela mieszkania w Pieckach – Migowie, którego lokal znajduje się w tym obszarze. Wyrok jest prawomocny.

Sąd w Gdańsku uznał, że właścicielowi mieszkania w Pieckach-Migowie nie należy się odszkodowanie za to, że jego lokal znalazł się w Obszarze Ograniczonego Użytkowania. Właściciel domagał się od Portu Lotniczego Gdańsk przed sądem 26 tys. zł. Twierdził, że o taką kwotę zmniejszyła się wartość jego mieszkania, po tym jak Sejmik Województwa Pomorskiego, uchwałą z 29 lutego 2016 r., utworzył Obszar Ograniczonego Użytkowania (OOU) wokół lotniska.

Sąd Okręgowy w Gdańsku 28 października br. ostatecznie oddalił powództwo w tej sprawie, wcześniej taką decyzję podjął także Sąd Rejonowy. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny, a właściciel mieszkania z Piecek-Migowa będzie musiał zapłacić koszty procesów w obu instancjach w wysokości ponad 7.300 zł.

Jesteśmy zadowoleni, że kolejne sądy, także w prawomocnych wyrokach wskazują, że nie każdemu, kto mieszka koło lotniska z założenia należy się odszkodowanie. Że fakt ten trzeba udowodnić faktycznym ograniczeniem w korzystaniu ze swojej nieruchomości i w wyniku tego spadkiem wartości. Mamy nadzieję, że kolejne wyroki w kolejnych sprawach także będą dla nas korzystne” – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Od dzisiejszego orzeczenia nie przysługują już żadne środki zaskarżenia. Sprawa jest ostatecznie zakończona.

Sąd Okręgowy w Gdańsku III Wydział Cywilny Odwoławczy, sygn. akt III Ca 570/19, wyrok z dnia 28 października 2019 r.

Informacja prasowa Portu Lotniczego w Gdańsku

Port Lotniczy w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.