Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! MALBORSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT REKS ZACHĘCA DO POMOCY – 13.02.2014

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! MALBORSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT REKS ZACHĘCA DO POMOCY – 13.02.2014 fot. MALBORSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT REKS

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „REKS” działa na rzecz humanitarnego  traktowania zwierząt. Nasze działania rozpoczęliśmy pod koniec 2007 roku. Na początku 2008 roku zostaliśmy, jako stowarzyszenie wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego. Mamy na celu poprawę warunków bytowych zwierząt z naszego miasta. Prowadzimy także działania, mające na celu uświadomienie społeczności w zakresie praw zwierząt. Staramy się w miarę naszych możliwości przeciwdziałać wszelkim formom stosowania okrucieństwa wobec zwierząt oraz ograniczać ich bezdomność.


REKS to ludzie ,wolontariusze którzy pomagają z dobroci serca, szukają domów dla porzuconych zwierzaków, organizują zbiórki karmy, biorą udział w akcjach na rzecz poprawy losu zwierząt. Chcesz do Nas dołączyć. Masz dobre pomysły i chcesz pomagać. Przełam się. Zadzwoń lub napisz. Zapraszamy wszystkich którym na sercu leży dobro zwierząt.

Więcej o Nas i naszych działaniach dowiesz się odwiedzając stronę internetową:


www.reks.malbork.pl      /     profil na facebooku

 

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Reks"

Rejestracja:
Rok rejestracji: 2008
KRS: 0000297262

REGON: 220558186

NIP: 579-21-56-216

WSPOMÓŻ NASZE DZIAŁANIA!

Bank BGZ S.A. Oddział Operacyjny w Malborku

Nr konta: 96 2030 0045 1110 0000 0148 9170

 

KONTAKT:

666 386 567

reks-malbork@wp.pl

Adres do korespondencji: ul. Mazowiecka 17, Malbork 82-200
Stwórz Dom Tymczasowy dla zwierząt.


I TY MOŻESZ POMÓC!

 

Mój dom Tymczasowy, artykuł Joanny Stachowskiej

Pracuję zawodowo jako nauczyciel. Mimo to potrafię połączyć pracę zawodową z prowadzeniem Domu Tymczasowego dla zwierząt. Od lat bliski mi jest los bezdomnych zwierząt. Z tej też przyczyny zaadoptowałam 4 bezdomne pieski i stworzyłam im stały dom. Bezdomne zwierzęta z reguły wiodą ciężki żywot. Najpierw rozkochane przez właściciela a potem nagle przeszkadzają. Trafiają na ulicę, a następnie do schronisk, w których często gasną.
Alternatywą jest instytucja tzw. Domu Tymczasowego. Czyli wolontariatu we własnym domu.
Posiadając swoje własne 4 pieski, potrafię jeszcze pomóc innym, bezdomnym sierotkom, które z bagażem ciężkich doświadczeń, schorowane, kalekie nagle tracą dom przez nieodpowiedzialnych właścicieli.
Nie każde zwierzę potrafi odnaleźć się w schronisku, w dużym skupisku zwierząt, w jednej klatce, walczyć o „miskę" karmy. Wiele zwierząt w schronisku nie rokuje nadziei na udaną adopcję. Są zestresowane, zamykają się w sobie, chorują i często nie znajdują domu do końca życia. Zaletą Domu Tymczasowego jest to, że nawet te zwierzęta z mniejszą szansą na adopcję, ale otoczone troską i miłością, rozkwitają. Dzięki temu, że w Domu Tymczasowym zwierzęta mają stałego opiekuna, potrafią mu zaufać i w końcu otworzyć się. Często przychodzą do mnie pieski, tak zgaszone, bez chęci do życia, bez apetytu, nie rokujące nadziei na adopcję. Siedzą smutne i wystraszone w jakimś kąciku mojego mieszkania. Po kilku tygodniach powoli otwierają się i na światło dzienne wychodzi ich prawdziwy charakter. Odzyskują apetyt, radość i nadzieję. Merdają ogonkiem, tulą się do opiekuna, i są chętne do różnych zabaw. Dzięki takim Domom Tymczasowym, których w Malborku mamy kilka, zwierzęta przez nas prowadzone mogą znaleźć stały dom, a wnikliwa obserwacja opiekuna pozwala dobrać mu odpowiedni dom stosownie do jego charakteru, usposobienia i ładunku energii jaki posiada.
Idąc swoim przykładem, zachęcam wszystkich chętnych do prowadzenia takiego Domu Tymczasowego. Często Dom Tymczasowy ratuje życie zwierzęciu. Jest to „przepustka" DO ŻYCIA.
Dom Tymczasowy jest zdecydowanie lepszy od schronisk. Pozwala funkcjonować zwierzętom w życiu rodzinnym, podobnie jak funkcjonowały przed zderzeniem się z ulicą. Są otoczone miłością, uczą się współżycia z ludźmi, zwierzętami, zgłaszania potrzeb fizjologicznych oraz mają zapewnioną opiekę lekarską. A co najważniejsze. Każdy piesek czy kotek wcześniej, czy później u nas w Domach Tymczasowych znajduje stały DOM, w którym zamieszka do końca swojego życia. Zwierzęta wychodzące z mojego domu Tymczasowego do stałych rodzin są zazwyczaj już oswojone, do człowieka a nie bezradne i zagubione. W nowym domu chwilowo mogą być nieufne, jednak to szybko minie. Wynika to najczęściej ze stresu. Otoczone miłością nowych właścicieli szybko się zaaklimatyzują w nowej rodzinie.

Zalety Domu Tymczasowego.

Przede wszystkim istota pomagania, daje ogromną satysfakcję człowiekowi. Trzeba po prostu to czuć, chcieć pomóc potrzebującym zwierzaczkom. A nagrodą jest wdzięczność w oczach zwierząt, merdający ogonek pieska oraz uśmiech kotka czy pieska.
Bycie domem tymczasowym to jest niezwykłe doświadczenie.
Rozwija empatię a więc wrażliwość na krzywdy innych. Dopóki człowiek wykazuje wrażliwość na troski innych, litość oraz jest pomocny innym, czy potrafi zrezygnować z własnego pragnienia dla innych, to mówimy o empatii.
Wynagrodzeniem za trud opieki nad kotkiem czy pieskiem jest - uratowane zwierzę, które u nas ma przepustkę do przyszłego domu stałego. Uświadamia jak pomoc człowieka jest ważna dla zwierzaka. Jak los zwierzęcia jest zależny od człowieka. A gdy uda się znaleźć dom stały dla pieska czy kotka to nie ma większej radości. I to jest największe wynagrodzenie, że warto było podjąć ten trud, by ten kotek czy piesek miał upragnioną rodziną. To, że pomagam zwierzętom, jednocześnie przyczyniam się do zmniejszenia problemu ich bezdomności. Rodzi się ogromna radość, że dzięki naszym staraniom uszczęśliwiliśmy jedno zwierzę. Domy tymczasowe w Malborku nie są opłacane. Wolontariusze nie biorą za tą działalność wynagrodzenia. Jak wspominałam, to wolontariat. Trzeba potrafić przede wszystkim KOCHAĆ , żeby za tak niewiele robić WIELE.

I ty możesz pomóc.

I Ty możesz nam pomoc i zostać tymczasowym opiekunem .
Dom tymczasowy potrzebny jest też w sytuacjach nagłych, gdy nie ma gdzie przechować zwierzęcia w ciężkim stanie lub takiego, które bytuje w niebezpiecznych dla jego zdrowia i życia warunkach. Wtedy dom tymczasowy to zbawienie. Czasami potrzebny jest dom tymczasowy na dzień, tydzień. Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby państwo zgodzili się z nami współpracować. Często wiele osób nie może mieć na stałe zwierzęcia. Ale można pomóc zwierzęciu tylko przez pewien okres jego życia. Stworzyć zwierzęciu warunki, w których potrafiłoby ono się otworzyć i zaufać.
A więc po prostu być Domem Tymczasowym. Jest to niezwykłe doświadczanie.
Zapraszamy również młodzież i dzieci. Oni również oprócz zbiórek karmy udzielają się w Domach Tymczasowych. Wyprowadzają pieski na spacer, bawią się z nimi, przyzwyczajając zwierzęta do kontaktu z człowiekiem. A same uczą się empatii i zarażają nią innych.

Podsumowując, dom tymczasowy zwiększa szanse na to, że zwierzakowi uda się znaleźć nowego właściciela. A o to w idei adopcji oraz domów tymczasowych chodzi.

Nasz kontakt:
Stowarzyszenie REKS

tel.666 386 567

tel.532 074 552

reks-malbork@wp.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.