Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umowa partnerska IILO w Malborku z Eurofins

Umowa partnerska IILO w Malborku z Eurofins fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
W Starostwie Powiatowym w Malborku w dniu 23.10.2019 roku podpisano umowę o współpracy II Liceum Ogólnokształcącego z francuska firmą Eurofins. Sygnatariuszami umowy są Waldemar Lamkowski – wicestarosta, Zbigniew Kowalski – dyrektor liceum i przedstawiciele firmy: Krzysztof Barcikowski – członek zarządu oraz Dyrektor Generalny Oountry Menager Olaf Kacperski. Obecny był też  Jan Zborucki kierownik kadr spółki. W spotkaniu wzięli udział także Joanna Reszka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku , Stanisław Sumowski i Aneta Kwiatkowska z Wydziału Edukacji starostwa.

Współpraca ukierunkowana jest na rozwój programu kształcenia i na praktyczną aplikację wiedzy i umiejętności na lokalnym rynku pracy oraz zapewnienie uczniom kontaktu z zagadnieniami prowadzenia działalności przedsiębiorstwa o profilu technologicznym. Adresatem wsparcia są uczniowie klas biomedycznych. W umowie zapisano, że podstawowym celem podjęcia współpracy jest uruchomienie Programu Stypendialnego „Testing for Life in Malbork" (Program). Celem edukacyjnym Programu jest ułatwienie podjęcia decyzji o wyborze studiów wyższych i ukierunkowanie rozwoju zawodowego. Zakres programu obejmuje zapewnienie dostępu do stanowisk pracy oraz finansowe wsparcie kształcenia wyższego przez  Eurofins Scientific wybranym uczniom szkoły w ramach kierunków szkolnictwa wyższego związanych ze specyfiką firmy. W ramach realizacji Programu Pracodawca zobowiązuje się do: 

  • Oddelegowania i przygotowania pracowników realizujących promocję programu i powiązanej z nim ścieżki kształcenia w bezpośrednim kontakcie z uczniami;
  • Zapewnienie określonej ilości dostępnych miejsc pracy dla uczestników Programu. Ilość miejsc pracy będzie określona w cyklu rocznym w oparciu o realne potrzeby Pracodawcy;
  • Dofinansowanie studiów wyższych w systemie niestacjonarnym na kierunkach i uczelniach wskazanych przez Pracodawcę do poziomu licencjat lub inżynier.

Program będzie realizowany w cyklu rocznym rozpoczynając od października 2019. Jak czytamy na stronie spółki -  Eurofins to wiodąca międzynarodowa grupa laboratoriów, osiągająca przychód na poziomie 3 miliardów rocznie, zatrudniająca 45 000 pracowników w 650 laboratoriach w 45 krajach na całym świecie. Nasze laboratoria świadczą unikalną gamę usług badawczych dla produktów farmaceutycznych, żywności, przemysłu oraz dóbr konsumenckich. 

Info i foto: Rafał Łakomy II LO Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.