Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejny program społeczny z udziałem Gminy Miłoradz

Kolejny program społeczny z udziałem Gminy Miłoradz fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu
Udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Się Gra - Się Ma - Bezpieczny Playroom" organizowanej przez Hasbro, Empik i PZU to kolejna inicjatywa społeczna w gminie Miłoradz zainicjowana przez Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław przy współpracy z Zespołem Szkół i Przedszkola w Miłoradzu.

Tym razem grupa społeczników, która niejednokrotnie udowodniła, że współpraca zespołowa przynosi efekty postanowiła przystapić do ogólnopolskiego programu, w którym do wygrania jest remont szkolnej świetlicy wraz z jej wyposażeniem.

Pomieszczenie, w którym obecnie znajduje się świetlica jest bardzo małe. W ramach inwestycji planuje się zatem połączenie go z klasą umieszczoną tuż obok, aby stworzyć odpowiednie warunki dla uczestników zajęć pozalekcyjnych. Aby tego dokonać niezbędne są prace remontowe polegające na wybiciu ściany, wymianie podłóg oraz zaadaptowaniu pomieszczeń w taki sposób by zwiększyć przestrzeń dla dzieci i stworzyć w świetlicy wyjątkową przyjazną atmosferę. Istotną rzeczą jest również doposażenie świetlicy w pomoce dydaktyczne umożliwiające pracę z dziećmi. To koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych, na który szkoły nie stać – mówi Anna Celiowska-Nietrzebka prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław.

Młodzi liderzy wzięli więc sprawy w swoje ręce i próbują pozyskać środki na ten cel w ramach ogólnopolskiego konkursu. Aby wygrać remont świetlicy należy systematycznie głosować na wybraną przez siebie inicjatywę. Głosowanie potrwa do 28 listopada br.

W programie udział bierze obecnie 220 szkół z całego kraju. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców, pracowników szkoły i mieszkańców gminy jesteśmy w tej chwili na bardzo wysokim 4 miejscu w Polsce, które daje nam szansę wywalczyć remont szkolnej świetlicy. Jak zawsze przy tego typu akcjach, w których niejednokrotnie odnosiliśmy sukcesy, zachęcam wszystkich chętnych do tego, aby wesprzeć nasz udział w programie oraz oddać głos na naszą inicjatywę. Razem możemy więcej – mówi Marcin Szesza, wiceprezes Stowarzyszenia Młodzi dla Żuław oraz radny Rady Powiatu Malborskiego.

Bardzo dziękuję stowarzyszeniu za kolejną cenną inicjatywę, a uczniom, rodzicom i mieszkańcom za wsparcie naszego udziału w konkursie. Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku poprzednich akcji uda nam się wywalczyć grant, dzięki któremu będziemy mogli przeprowadzić następną inwestycję, która będzie służyła naszej lokalnej społeczności – podkreśla Wojciech Barnat dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu.

Do akcji może przystąpić każdy i zagłosować raz na dobę! Aby pomóc wyremontować świetlicę szkolną w Miłoradzu zagłosuj https://www.siegrasiema.com/swietlice/90

Informacja Prasowa Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.