Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Z kranu piję zdrowo żyję" w malborskiej Szkole Podstawowej nr 3.

fot. 82-200.pl
Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne w Malborku zawsze propagowało picie wody z kranu. Potwierdzeniem bardzo dobrej jakości wody w naszym mieście jest zaproszenie PEWiK-u do udziału w kampanii organizowanej przez Wojewódzki Sanepid w Gdańsku pn. "Z kranu piję zdrowo żyję". Jest ona zdrowa i posiada więcej minerałów korzystnych dla organizmu człowieka niż niejedna woda butelkowa (a przy tym nieporównywalnie tańsza).

Sanepid wybrał do współpracy sześć przedsiębiorstw wodociągowych z całego województwa - w tym z Malborka. To potwierdza tylko, że malborska woda jest jedną z najlepszych na Pomorzu. W ramach kampanii organizowane są w szkołach między innymi lekcje o tym, skąd się bierze woda, dlaczego woda jest niezbędna dla życia, dlaczego warto pić wodę z kranu itd.

Pierwsza taka lekcja odbyła się w czwartek, 24 października br. Szkole Podstawowej Nr 3. Tam też PEWiK zamontował pierwsze poidełko dla dzieci, by od najmłodszych lat wprowadzać właściwe nawyki żywieniowe. Wkrótce poidełka zostaną zamontowane w kolejnych podstawówkach. W ten sposób PWiK postanowił wzmocnić kampanię i jeszcze bardziej zachęcać do picia wody prosto z kranu.

informacja: PEWiK Malbork/ foto 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.