Wydanie nr 220/2020, Piątek 7.08.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiana czasu z letniego na zimowy już w ten weekend.

Zmiana czasu z letniego na zimowy już w ten weekend. fot. pixabay.com
Z soboty na niedzielę (26/27.10.br.) o godzinie 3.00 musimy przestawić zegarki na 2.00, czyli możemy spać o godzinę dłużej. Czas letni jest wprowadzany i odwoływany zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

Do czasu letniego w całej UE wraca się w ostatnią niedzielę marca. W marcu br.

Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu i zasugerował, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które zdecydują się na czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku. W marcu br. CBOS, na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przeprowadził badania, z których wynika, że 78,3 proc Polaków jest za zniesieniem zmiany czasu. Większość opluje za czasem letnim środkowoeuropejskim, zwanym letnim. Rozporządzenie.

Info: Facebook Pomorski Urząd Wojewódzki
 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.