Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej w okresie Wszystkich Świętych

Pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej w okresie Wszystkich Świętych fot. Przemysław Strzyżewski
Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych to organizacja społeczna, która od lat opiekuje się żuławską wąskotorówką. Kolej powstała na przełomie XIX i XX wieku, reaktywowana przez miłośników obecnie przewozi ponad 70 tysięcy podróżnych rocznie, głównie w sezonie letnim zapewniając sprawną komunikację na Żuławach i Mierzei.

Naszą unikatową w skali kraju tradycją jest uruchamianie pociągów w okresie Wszystkich Świętych. Jako jedyna kolej wąskotorowa w Polsce pełnimy funkcję "tramwaju" - niczym miniaturowa "Szybka kolejka miejska" będziemy w dniach 31 października (czwartek), 1 listopada (piątek) i 2 listopada (sobota) kursować po Żuławach, a przede wszystkim pomiędzy przystankami zlokalizowanymi na terenie miasta Nowy Dwór Gdański:

1. Cyganka Przejazd – przystanek obok przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 502 w miejscowości Cyganka.
2. Nowy Dwór Gdański Żelichowo – przystanek obok przejazdu kolejowego przy ulicy Bałtyckiej.
3. Nowy Dwór Gdański ul. Kochanowskiego – przystanek obok przejazdu kolejowego przy ulicy Kochanowskiego.
4. Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy – główna stacja kolei wąskotorowej przy ulicy Dworcowej 29.
5. Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny – przystanek tuż obok Cmentarza Komunalnego przy ulicy Cmentarnej.
Mieszkańcy różnych części Nowego Dworu mogą korzystać z dodatkowych przystanków, uruchomionych specjalnie na tę okazję. Mieszkańcy miejscowości, do których kolej wąskotorowa nie kursuje mogą pozostawić samochody na parkingu na stacji w Nowym Dworze przy ul. Dworcowej 29. To pozwoli na kilkuminutową podróż wagonikiem kolejowym, a przez to chwilę wytchnienia w poszukiwaniu miejsca parkingowego przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego. Co roku większy tłok utrudnia i tak niekomfortową podróż samochodem na cmentarz. Dodatkowo, w dniach 31 października, 1 listopada i 2 listopada wyjadą na szlak pociągi do Sztutowa, Stegny, Rybiny i Tujska co umożliwi odwiedziny na grobach bliskich także mieszkańcom tych miejscowości.
Atrakcyjny cennik obejmuje taryfę promocyjną - na obszarze Nowego Dworu za przejazd w jedną stronę zapłacimy zaledwie 2 zł. Również podróżni na odcinkach ze Sztutowa i Stegny będą mogli odbyć przejazd w cenie od 4 do 5 zł w jedną stronę. Uprawnionym osobom przysługują bilety z ulgą ustawową.
Co najważniejsze - pociąg na główną Mszę świętą w dn. 1 listopada 2019 r. (piątek) odjedzie z przystanków: Sztutowo godz. 9:30, Stegna godz. 9:45, Cyganka-Przejazd godz. 10:19, Nowy Dwór Gdański Żelichowo godz. 10:22, Nowy Dwór Gdański Kochanowskiego godz. 10:25, Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy godz. 10:38. Na miejsce pociąg dojedzie na 10:45 (tuż przed Mszą Świętą). Powrotny pociąg wyjedzie sprzed Cmentarza w Nowym Dworze Gdańskim o godz. 12:20 (po Mszy św.). Wszystkie szczegóły w tym rozkład jazdy
Zachęcamy do skorzystania z usług Żuławskiej Kolei Dojazdowej nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także w okresie "Wszystkich Świętych".
Informacja Prasowa Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.