Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Urodziny Kubusia Puchatka w malborskim Przedszkolu nr 5.

Urodziny Kubusia Puchatka w malborskim Przedszkolu nr 5. fot. M. Michalska/ 82-200.pl
W Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza od kilku lat w październiku obchodzone są urodziny książkowego misia. Dlaczego w październiku? Ponieważ 14 października 1926 r została po raz pierwszy wydana książka brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a o Kubusiu Puchatku.

Na świecie jest wiele misiów: pluszowe, misie – niedźwiadki i misie książkowe. Te ostatnie są o tyle fajne, że wprowadzają dzieci w świat literatury i świat wartości. Uczą dobroci, koleżeństwa, tolerancji, rozwijają wyobraźnię itd. Urodziny Książkowego Misia w Przedszkolu nr 5 trwają tydzień tzn. najpierw dzieci słuchają bajek o misiach, tworzą prace plastyczne, uczą się piosenek, by ostatniego dnia tygodnia spotkać się na urodzinach. W tym roku przedszkolaki spotkały się w sali „Wiewiórek”, gdzie zaśpiewały solenizantowi przygotowane piosenki. Rozstrzygnięto również konkurs na ilustrację do bajki miesiąca – która dotyczyła oczywiście bajki o ulubionych misiach. Dzieci uczestniczyły również w misiowych konkursach. Na koniec każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z solenizantem i wróciła do sali, by ze smakiem zjeść przygotowany wcześniej tort.

Podsumowując było miło i wesoło jak to u misia Puchatka na urodzinach.

Tekst: Beata Okrucińska/82-200.pl
Zdjęcia:M. Michalska/82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.