Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II LO w Malborku najlepsze w udzielaniu pierwszej pomocy- Manewry Ratownicze 2019

II LO w Malborku najlepsze w udzielaniu pierwszej pomocy- Manewry Ratownicze 2019 fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
16 października na Placu Kazimierza Jagielończyka odbyły się Manewry Ratownicze zorganizowane przez Fundację Grupa Zainteresowania Alternatywnego wspieraną przez Stowarzyszenie Joanitów Dzieło Pomocy w Malborku.

Celem manewrów było propagowanie idei niesienia pomocy potrzebującym w sytuacjach, jakie mogą się wydarzyć w życiu codziennym. Młodzi ratownicy mogli sprawdzić się oraz poszerzyć wiedzę na wielu upozorowanych scenkach. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn, wśród których najliczniejszą grupą byli reprezentanci II LO w Malborku wstawiając trzy drużyny, składające się z czterech osób. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się między innymi: z zatrzymaniem krążenia, utopieniem, hipoglikemią, zawałem serca, złamaniem i krwotokiem oraz testem wiedzy teoretycznej. Po trzech godzinach zmagań wyłonieni zostali zwycięscy. Najlepsi okazali się uczniowie z II LO w składzie: Wiktoria Kubic, Agata Szczuchniak, Marta Klatt oraz Julia Wiśniewska (wszystkie klasy 1 c biomedycznej), wyprzedzając uczniów ZSP Nr4 oraz I LO. Poza podium uplasowały się pozostałe zespoły „nowego ogólniaka” w składzie: Weronika Jabłońska, Magda Mroczek, Weronika Marchlewska, Ines Meier oraz Zuzanna Lipińska, Agata Śledź, Amelia Pepłowska, Kacper Amling. 
W czasie liczenia punktów przez organizatorów na środku Placu Jagielończyka odbyła się także skuteczna próba bicia rekordu WOŚP w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy manewrów. Całość manewrów zakończyły pokazy służb ratunkowych, podczas których m.in. wyciągano poszkodowanego z rozbitego pojazdu.
Cała impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie praca wolontariuszy zrzeszonych w „Joanitach”w skład której, także liczną grupą są uczniowie II LO: Weronika Średzińska, Wiktoria Tuńska, Katarzyna Świątek, Monika Paduszek, Marika Skibiak oraz absolwentka Karolina Bober.

Gratulujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom.

Info i foto: Rafał Łakomy/ II LO w Malborku

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.