Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy kuchenki gazowe to już przeżytek?

Czy kuchenki gazowe to już przeżytek? fot. Czy kuchenki gazowe to już przeżytek?
Znana od lat kuchenka gazowa kojarzy nam się z tradycją i… tym, że lata świetności ma już za sobą? Niekoniecznie! Okazuje się, że wielu z nas wciąż chętnie wybiera do swoich kuchni płyty gazowe. Co nas do nich przyciąga, jakie są ich zalety, wady i w końcu - czym kierować się przed zakupem kuchenki gazowej? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego poradnika.

Wady i zalety kuchenek gazowych?

Dlaczego wciąż chętnie wybieramy kuchenki gazowe? Przede wszystkim ich koszt jest niewielki. Najprostsze modele znajdziemy już w cenie 600 złotych, jest to więc stosunkowo mały wydatek. W rejonach, w których braki w dostępie do energii elektrycznej zdarzają się często, kuchnia gazowa jest bezpiecznym wyborem. Płyta gazowa to też po prostu naturalne źródło ciepła i ognia. Chętnie korzystają z niego więc zwolennicy ekologicznego gotowania. Co więcej, nowoczesne modele nie wyglądają już wcale „babcinie” i z powodzeniem wpasujemy je nawet do nowocześnie urządzonej kuchni. Zobacz polecane kuchenki gazowe i znajdź model, który sprawdzi się w Twoim domu.

 

Pozostałe plusy kuchni gazowych to:

- możliwość szybkiej zmiany temperatury,

- lepszy, naturalny smak potraw,

- duży wybór modeli,

- niskie koszty eksploatacji,

- pasują do niej dowolne naczynia kuchenne.

 

Jakie są z kolei wady kuchenek gazowych? Na pierwszym miejscu warto wymienić źródło otwartego ognia, które nie jest bezpieczne np. w domach, w których mieszkają małe dzieci. W przypadku tego rozwiązania konieczne jest też regularne dbanie o stan kuchenki. Każda nieszczelność może być niebezpieczna, dlatego regularne przeglądy są obowiązkowe. Do wad płyt gazowych można zaliczyć też trudność w utrzymaniu ich w czystości. W odróżnieniu od płyt ceramicznych czy indukcyjnych, płyty gazowe nie posiadają jednolitej formy, przez co ich czyszczenie nie ogranicza się jedynie do prostego przetarcia mokrą szmatką.

 

Jak wybrać kuchenkę gazową?

Co powinna mieć dobra kuchenka gazowa? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretny model i markę?

 

Zabezpieczenia. W przypadku kuchni gazowej są one niezwykle ważne, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Niezbędne jest zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Przydatna będzie także konieczność dociśnięcia kurka w celu włączenia palnika - zapobiegnie to przypadkowemu uruchomieniu się gazu.

 

Minutnik. Bardzo prosta, a jednocześnie przydatna funkcja, której obecność dobrze jest sprawdzić przed zakupem urządzenia. Minutnik pozwoli ustawić odpowiedni czas do wypieczenia się ciasta czy ugotowania jajek w ulubiony sposób.

 

Funkcje w piekarniku:

- termoobieg - obieg gorącego powietrza pozwala równomiernie rozprowadzić ciepło po całym pieczonym daniu,

- grill - pozwala przypiec potrawę z jednej lub kilku stron. Szczególnie przydatny dla miłośników mięsa z chrupiącą skórką,

- rożen - przydatna opcja do opiekania dużych kawałków mięs, które są opiekane równomiernie.

 

Interesują Cię kuchenki gazowe? Zobacz ofertę kuchenek gazowych Amica z imponującym designem i wybierz model, który sprawdzi się w Twojej kuchni.

Czy kuchenki gazowe to już przeżytek?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.