Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Bezpieczna droga do szkoły” spotkania malborskich funkcjonariuszy z uczniami.

„Bezpieczna droga do szkoły” spotkania malborskich funkcjonariuszy z uczniami. fot. http://www.pomorska.policja.gov.pl
Policjanci z malborskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z najmłodszymi uczniami jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jak zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba albo atakuje pies. Na zakończenie spotkania mundurowi wręczyli uczestnikom opaski odblaskowe, które noszone na odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze i zapewnić bezpieczeństwo.

Od początku września w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotykają się dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całego powiatu malborskiego. Wczoraj dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadzili zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Funkcjonariusze omówili z najmłodszymi uczniami tej szkoły podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.  Mundurowi udzielili uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Policjanci omówili również jak się zachować w kontaktach z obcymi osobami oraz podczas ataku agresywnego psa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało ochotników do udziału w różnych symulacjach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało również opaskę odblaskową. W powiecie malborskim od początku roku szkolnego policjanci przeprowadzili już kilkadziesiąt takich działań profilaktycznych i będą nadal je kontynuować, żeby nauczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań.

Info i foto: http://www.pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.