Wydanie nr 150/2020, Piątek 29.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Maksymina, Teodor, Bogusława, Maksymin, Ermentruda, Urszula, Rajmunda, Magdalena, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trójmiejska „mafia lekowa” wpadła w Gdańsku.

  • Wydanie nr 150/2020
  • 4 pażdziernika 2019, 09:25
  • Redakcja
  • Na sygnale
Trójmiejska „mafia lekowa” wpadła w Gdańsku. fot. pomorska.policja.gov.pl
Realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu polskich pacjentów w ostatnim czasie spowodował brak leków na naszym rynku. Pacjenci często nie mogą kontynuować terapii, często ratującej ich życie, ponieważ w aptekach brakuje lekarstw. Jak się okazuje, za taki stan rzeczy odpowiada tzw. „mafia lekowa”, która nielegalnie skupuje w Polsce leki i je wywozi za granicę, gdzie sprzedaje po kilkakrotnie wyższej cenie, niż w naszym kraju.

W środę, 2 października br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcja KMP w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celno – Skarbowego i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, rozbili przestępczą grupę zajmującą się nielegalną sprzedażą leków na zasadzie tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji.

Podczas szeroko zakrojonych działań zatrzymano 16 osób, w tym m.in. właściciele sieci aptek z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego, a także osoby stojące na czele trójmiejskiej i warszawskiej „mafii lekowej”.

Policjanci zabezpieczyli leki w ilości ok. 1900 opakowań, dokumentację finansowo – księgową oraz sprzęt elektroniczny. Zablokowano również środki pieniężne o wartości 10,5 mln zł na wszystkich ustalonych bankowych kontach, należących do osób związanych z przestępczym procederem.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdańsku. Osoby zatrzymane w środowej akcji podejrzewane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, nakłanianie do składania fałszywych zeznań, a także sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu farmaceutycznych środków nieodpowiadających warunkom jakości.

Za tego typu przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.