Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Uczymy się przez całe życie - Malborskie Forum Pomocowe

Malbork: Uczymy się przez całe życie - Malborskie Forum Pomocowe fot. redakcja
26 września br. w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw o godzinie 16 odbyło się po raz kolejny Malborskie Forum Pomocowe, które prowadzi i tworzy Krzysztof Hajbowicz. Tematem było uzależnienie od alkoholu.

Zebrani goście mieli okazję wysłuchać ciekawych mikrowykładów specjalistów: Lecha Marczuka, lekarza psychiatry - pt. Czym jest detoksykacja i pobyt na oddziale detoksykacyjnym. Mity i konieczna wiedza. Andrzeja Anuszkiewicza specjalisty terapii uzależnień, przewodniczącego, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Piotra Kluski, certyfikowanego specjalisty terapii uzależnień - Czym jest leczenie odwykowe, przebieg, krótkie omówienie. Mity i konieczna wiedza. Oraz sakramentalne ... dlaczego w systemie zamkniętym?! Joanny Żołdak- specjalistki terapii uzależnień, psycholog, pedagog – pt. Jak wygląda proces pracy nad sobą pacjenta w programie ambulatoryjnego leczenia odwykowego. Jakie zagrożenia niesie dla pacjenta i jak długo trwa jego praca – mity i realia. Zapoznać się z informacjami praktycznymi gdzie się udać po pomoc, kto i jak może pomóc osobie uzależnionej i rodzinie oraz jak faktycznie wygląda proces leczenia etc. Bo nie zawsze to, co widzimy w filmach czy usłyszymy o tego rodzaju problemach jest prawdą. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele malborskiej Policji- mł.asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji wraz z dzielnicowym opowiedzieli czym jest zobowiązanie do leczenia i jak działają procedury interwencyjne wobec osób uzależnionych, oraz sprawców przemocy – mity i pragmatyka. A co dalej z pacjentem po leczeniu? O tym opowiedzieli między innymi przedstawiciel Teen Challenge oraz przedstawiciela i przedstawicielki grup samopomocowych o różnorodnościach i czemu służą grupy Anonimowych Alkoholików, Al. - Anon, DDA, etc. Zasady pracy indywidualnej nad sobą (12 kroków) oraz zasady funkcjonowania grupy (12 tradycji). 

Głównym celem było odczarowanie mitów na ten trudny temat - co można śmiało powiedzieć udało się organizatorowi. 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.