Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wycieczka uczniów II LO w Malborku na spektakl King Lear

Wycieczka uczniów II LO w Malborku na spektakl King Lear fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
Ian McKellen od zawsze widniał na liście uczniów IILO biorących udział w innowacji przedmiotowej z j.angielskiego "konwersatorium" jako numer 1 wśród aktorów, dla których bez chwili zastanowienia spakowaliby walizki i wyruszyli do Londynu.

Gdy tylko pojawiała się wiadomość, że Brytyjczyk zagra króla Leara postanowiliśmy wziąć udział w specjalnym programie edukacyjnym koordynowanym przez Multikino i obejrzeć inscenizację tej sztuki na wielkim ekranie.Łatwo nie było, filmowy Gandalf ma pokaźną rzeszę fanów, która okupowała stronę kina,ale się udało.
King Lear w reżyserii Jonathana Munby miał premierę na maleńkiej scenie podczas Chichester Festival Theatre w 2017 roku.

Znacznie większa przestrzeń Duke of York’s Theatre przeszła na potrzeby tego transferu sporą metamorfozę. Zredukowano liczbę miejsc i zbudowano pomost prowadzący od sceny poprzez widownię, po którym spacerowali aktorzy.
Sir Ian McKellen po przeszło dekadzie powraca do tragicznej postaci króla, ale nie powtarza tamtej wersji bohatera, ale tworzy kolejną -niezwykle wiarygodną i poruszającą.
Przede wszystkim produkcja doskonale eksponuje wątek trudnych relacji między rodzicami i ich dziećmi.

"Muszę przyznać, ze w żadnej innej adaptacji, tragizm tych postaci nie dotknął mnie tak mocno."-powiedziała Dominika z 3a tuż po wyjściu z sali kinowej.

Młodzież w krótkiej rozmowie po spektaklu jednogłośnie stwierdziła,że na uwagę zasługuje również interesująca, współczesna aranżacja przedstawienia,która była bardzo przystępna dla uczniów stroniących na co dzień od Szekspira w teatrze. 

Krótko podsumowując wyjazd był bardzo udany a młodzież już czeka na kolejną przygodę z National Theatre Live,ale tym razem na deskach będziemy podziwiać Benedykta Cumberbatcha w spektaklu "Frankenstein"

Prowadzącym innowację „Konwersatorium” jest Rafał Łakomy.

Info i foto: Rafał Łakomy II LO w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.