Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trasa Kaszubska: Wojewoda Pomorski wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej

Trasa Kaszubska: Wojewoda Pomorski wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej fot. gddkia.gov.pl
W Bojanie Wojewoda Pomorski uroczyście wręczył zgodę na realizację inwestycji drogowej, która ma rygor natychmiastowej wykonalności

W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA, przedstawiciel firmy Polaqua, przedstawiciel wykonawcy – dyrektor kontraktu i poseł Marcin Horała. Obecna droga krajowa nr 6 pełni ważną funkcję w sieci dróg krajowych i międzynarodowych (E28). Projektowany odcinek to część korytarza transportowego łączącego obwód Kaliningradzki z Europą Zachodnią (znajduje się w ciągu transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T). Ponadto, jako część trasy Szczecin – Trójmiasto łączy aglomeracje: szczecińską, koszalińską i gdańską. Trasa Kaszubska, czyli pomorska część S6, składa się z trzech odcinków, które biegną od Bożegopola Wielkiego do Luzina, dalej do Szemudu i następnie do Chwaszczyna i węzła Gdynia Wielki Kack. Tu - nowa droga spotka się z istniejącą obwodnicą Trójmiasta. Koszt ponad 40-kilometrowej (Bożepole Wielkie - Luzino 10,4 km, Luzino - Szemud 10,26 km, Szemud - Gdynia Wielki Kack 20,2 km) inwestycji to ok 1,5 mld zł. Budowa Trasy Kaszubskiej pozwoli odciążyć od ruchu tranzytowego istniejący fragment drogi krajowej nr 6 przechodzący przez Rumię, Redę i Wejherowo. Pozostałe odcinki S6 od Słupska do Bożegopola Wielkiego oraz tzw.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej (węzeł Chwaszczyno – Żukowo – węzeł Gdańsk Południe) zostały zakwalifikowane do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Trasa między Gdynią Wielkim Kackiem, a Szemudem podzielona została na dwa odcinki. Obecna decyzja dotyczy odcinka pierwszego - ok. 13,6 km w powiecie wejherowskim i gminie Szemud. Planuje się powstanie mostów, wiaduktów, estakady, 2 przejścia podziemne oraz kładki dla pieszych. Mają powstać 15,3 km dróg, które połączą nieruchomości pozbawione dostępu do drogi publicznej oraz 12,2 km dróg lokalnych.

Info: Facebook Pomorski Urząd Wojewódzki/ https://www.gddkia.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ag
ag 02.10.2019, 15:53
Swój swojemu wręczył !?