Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczny weekend w powiecie malborskim - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 17 września 2019, 10:34
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Bezpieczny weekend w powiecie malborskim - weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Miniony weekend dla malborskich policjantów przebiegał pod kątem prowadzonych działań kontrolno - prewencyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zabezpieczeń odbywających się na terenie powiatu imprez plenerowych.

Bezpieczna DK22.

W piątek, 13 września br. policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Ich celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości i egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości. Na drodze można było spotkać policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami patrolowały całą trasę DK 22 przebiegającą przez teren naszego powiatu.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowi oprócz przekroczenia prędkości zwracali uwagę na inne wykroczenia, które są realnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na niekorzystanie wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Podczas tych działań funkcjonariusze ujawnili 7 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 10 innych wykroczeń, za które na kierujących nałożono mandaty karne i pouczenia.

Bezpieczni niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

W sobotę, 14 września br. funkcjonariusze przeprowadzili działania pn. „Bicykl”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji kierujący - rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych. Ważnym elementem tych działań było również propagowanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego używania elementów odblaskowych oraz ochronnych takich np. jak kask.

Również w sobotę podczas działań mundurowi zatrzymali 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz ujawnili 12 wykroczeń, za które nałożyli 7 mandatów karnych i 5 pouczeń.

Ponadto funkcjonariusze malborskiej komendy dbali o bezpieczeństwo uczestników zjazdu motocykli w Nowym Stawie i Dożynek Powiatowych w Lichnowach. Imprezy przebiegały spokojnie i bez zakłóceń.

Dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i OSP z powiatu malborskiego miniony tydzień minął spokojnie. Strażacy usunęli 5 gniazd owadów błonkoskrzydłych, usunęli powalone drzewo i nadłamane konary z dróg, uszkodzony słup kolejowy oraz plamę ropopochodną z jezdni. Trzykrotnie pomogli w otwarciu mieszkania, a także zabezpieczyli lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar osobówki na Sienkiewicza.

W sobotę, 14 września br. o godz. 2.26 dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Sienkiewicza w Malborku. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że płonął Ford S – Max, zaparkowany w ciągu samochodów w podwórzu. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Poprzez oddziaływanie wysokiej temperatury w stojącym obok samochodzie uszkodzeniu uległa tylna lampa i tylny prawy bok.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru, a także odłączeniu akumulatora w pojeździe. Straty oszacowano na około 55 tys. zł.


Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xs
xs 18.09.2019, 09:32
policja mogłaby się bardziej zainteresować pieszymi, którzy wchodzą na jezdnię bez zastanowienia. Sytuacja jest coraz gorsza. Zmieniają po prostu kierunek marszu na ulicę i mają wszystko głęboko w d...