Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie bieżącej działalności w Klubie Pomezania Malbork

Podsumowanie bieżącej działalności w Klubie Pomezania Malbork fot. Pomezania Malbork
Pomezania Malbork podsumowuje działalności w roku bieżącym.

Może nieskromnie to zabrzmi ale tak rozbudowanej siatki drużyn w jak w obecnym sezonie malborski klub nie miał od samego powstania. Obecnie Pomezania jest jednym z nielicznych klubów w woj. pomorskim, który posiada tyle zespołów od drużyny seniorskiej po drużynę 5 latków. Łącznie mamy 10 drużyn (w tym rocznik 2009 w rozgrywkach ligowych i turniejowych), które trenują pod okiem minimum dwóch trenerów. W każdej z drużyn jest trener prowadzący, posiadający licencję UEFA A lub UEFA B oraz asystent. Tutaj warto podkreślić, że tyloma trenerami z licencjami UEFA A może pochwalić się mało który klub w województwie.

Roczniki od 2004 do 2009 są obecnie w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Istnieje duża szansa, że młodsze roczniki wejdą do programu Certyfikowanych Szkółek Piłkarskich PZPN. Klub wykonał już praktycznie wszystkie czynności i spełnił wymogi. Spora część rodziców już zarejestrowała swoje dzieci w Szkółce tak więc istnieje duża szansa, że dołączymy do elitarnego klubu "Srebrnych Szkółek Piłkarskich" w Polsce. 

Ważnym aspektem jest także współpraca na zdrowych zasadach ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Malborku pod egidą Pomorskiego ZPN,  której koordynatorem jest Henryk Pawłowski, dzięki czemu roczniki w 2005 i 2006 w zdecydowanej większości trenują pod okiem swoich trenerów nie tylko w klubie, ale również w szkole. Jak widać nasz pion juniorski jest coraz bardziej rozbudowywany a na efekty szkolenia w piłce seniorskiej na pewno trzeba poczekać. Już teraz wchodzą powoli do zespołu zawodnicy drużyny juniora młodszego, który chcielibyśmy wprowadzić do 1. Pomorskiej Ligi tak, aby zawodnicy pukający do drzwi drużyny seniorskiej ogrywali się na wysokim poziomie w swojej kategorii wiekowej. W każdym razie zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy powoli są wprowadzani do piłki seniorskiej bardzo dobrze rokują. Nie wykluczone, że w przyszłym sezonie powstanie drużyna rezerw, w której ogrywać się będą zawodnicy kończący wiek juniora młodszego i starszych oraz zawodników, którzy mniej grają w pierwszej drużynie.

Obecnie nasi zawodnicy w grupach młodzieżowych spędzają tygodniowo na zajęciach piłkarskich 39 godzin! 

Ten rok jest także pod innymi względami rekordowy. Klub zatrudnia obecnie 14 osób więc patrząc pod tym względem malborczycy (tylko dwie osoby spoza Malborka) dzięki naszemu Ośrodkowi mają dodatkowe zatrudnienie. Jak już wcześniej informował klub udział w obozach sportowych wzięło ponad 130 zawodników co wcześniej się nie zdarzyło. Także pod względem wyjazdów na mecze ligowe malborskie drużyny pokonają w tym sezonie najwięcej kilometrów. Łącznie zawodnicy Pomezanii pokonają 4 058km (8 016 w dwie strony). Najwięcej drużyna juniorów C1 (1333km w jedną stronę), kolejno C2 (1186), Senior (717), D2 (306), B1 (267), D1 (241). Latem odbył się także Największy Piknik Piłkarski, który będzie realizowany w kolejnych latach. Ponadto, aby podnieść poziom szkolenia w klubie, prawdopodobne jest, że od stycznia pojawi się także trener Lekkoatletyki i już nie tylko boiska, ale i obiekty lekkoatletyczne będą jeszcze bardziej wykorzystywane.

Zimą mamy już pierwsze zapisy na Weekendy z Piłką, których Koordynatorem jest Radosław Szczuchniak i tutaj także oferta prawdopodobnie będzie rozbudowana. Poza treningami zawodnicy będą mieli zajęcia z przedmiotów ścisłych tak jak np. matematyka a udział w weekendach będą mogli brać również rodzice najmłodszych zawodników! Tutaj też należą się podziękowania dla rodziców, którzy pomagają w organizacji w wielu aspektach klubu.

 Cel, jaki sobie założyliśmy przed sezonem, czyli rozbudowa szkolenia młodzieży jest realizowany w 100%. Dzięki kolejnym systematycznym naborom mamy już w tej chwili 11 zespołów w naszym ośrodku. Od drużyny seniora do grupy 5-latków. Naszą ofertę szkoleniową będziemy cały czas rozbudowywać i mamy kilka ciekawych pomysłów, które będziemy stopniowo wdrażać. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym profesjonalne szkolenie, ale też organizować czas wolny podczas weekendów, wakacji i ferii zimowych. O naszych akcjach będziemy informować na bieżąco. Cały czas zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych naszą ofertą na treningi piłkarskie w Pomezanii. Nabór w najmłodszych rocznikach jest cały czas otwarty.– komentuje prezes Pomezanii Radosław Rabenda

WYKAZ DRUŻYN MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA PIŁKARSKIEGO "POMEZANIA".

1) Pomezania Senior - trener Andrzej Tołstik (UEFA B)

2) Pomezania Junior Młodszy - trener Sebastian Ratajczyk (UEFA A)

3) Pomezania C1 (2005) - trener Bartosz Drewek (UEFA B)

4) Pomezania C2 (2006) - trener Tomasz Mazurek (UEFA A)

5) Pomezania D1 (2007/08) - trener Krzysztof Leszczyński (UEFA A)

6) Pomezania D2 (2009) - trener Tomasz Czerwiński (UEFA B)

7) Pomezania E1 (2009) - trener Tomasz Czerwiński (UEFA B)

8) Pomezania E2 (2010) - trener Michał Krawczyk (UEFA A)

9) Pomezania F1 (2011) - trener Sebastian Ratajczyk (UEFA A)

10) Pomezania F2 (2012) - trener Radosław Szczuchniak (UEFA A)

11) Pomezania G1 (2013/14) - trener Adam Wypych (UEFA A)

Ponadto asystentami są: Bogdan Kuleta (PZPN B), Rafał Wojszel (UEFA B), Jarosław Stefaniv (UEFA C) oraz młodsi zawodnicy drużyny seniorskiej.

Trener bramkarzy: Jarosław Talik, Paweł Rybarczyk

Koordynator grup młodzieżowych: Radosław Szczuchniak 

Info i foto: MOP Pomezania

 
 
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bandziorek
Bandziorek 16.09.2019, 17:15
Moze doczekam czasów jak będą grali chociaż w 3 lidze.