Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W malborskim ZUS dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców

W malborskim ZUS dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców fot. pixabay.com
Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Malborku zaprasza na dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców, które odbędą się 25 września 2019 r.

Pierwsze z nich, które rozpocznie się o godzinie 9.00 poświęcone będzie Projektowi e-Akta, czyli  elektronizacji akt pracowniczych. W jego  trakcie wyjaśnimy na czym polega projekt i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Pracownicy wskażą również nowości wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), a także  zmiany w bieżąco składanych dokumentach. Szkolenie potrwa około  1,5 godziny. W trakcie szkolenia organizator zapewnia możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
Podczas drugiego szkoleniu przybliżona zostanie problematyka kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości orzekania  i prawidłowości ich wykorzystywania. Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Mogą też kontrolować, czy pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie. W jego czasie powinien on bowiem postępować w tak, by jak najszybciej  odzyskać sprawność i wrócić do pracy. 
W trakcie szkolenia omówiona zostanie informacja o absencji chorobowej, a także zasady i tryb kontroli prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy ZUS i płatnikami składek. 
Szkolenie rozpocznie się o 10.30. i potrwa około 2 godzin. 

Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmujemy mailowo pod adresem: jolanta.kopecka@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 55 270 27 11. 

Informacja Prasowa ZUS

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.