Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Castle Triathlon Malbork zdominował weekend w Malborku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 154/2020
  • 9 września 2019, 16:02
  • Redakcja
  • Na sygnale
Castle Triathlon Malbork zdominował weekend w Malborku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. archiwum TvMalbork.pl
Podczas minionego weekendu policjanci z malborskiej komendy z pomocą innych służb dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy Castle Triathlon Malbork 2019. Funkcjonariusze zabezpieczali oraz kierowali ruchem na każdym etapie tego przedsięwzięcia. Dzięki podjętym działaniom mundurowych, impreza przebiegła bez większych utrudnień w ruchu drogowym i bezwypadkowo.

Ponadto w sobotę, 7 września br. funkcjonariusze malborskiej drogówki prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem tych działań było poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy po minięciu policyjnego patrolu napotykali na swej drodze następną kontrolę prędkości. W wyniku tych działań za przekroczenie dozwolonej prędkości mundurowi ukarali mandatami karnymi 11 kierowców.

Jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały w ciągu minionego tygodnia siedmiokrotnie do pożarów, w tym do pożaru wagonu kolejowego. Poza tym usunęli trzy gniazda owadów błonkoskrzydłych, dwa razy usuwali plamy ropopochodne z jezdni, a także pomogli przy zadymionej masce samochodu oraz zabezpieczali miejsce kolizji drogowej 3 aut na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Kochanowskiego w Malborku. (http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/27775,chwila-nieuwagi-mogla-kosztowac-duzo-wiecej-kolizj )

W poniedziałek, 2 września br. o godz. 22.51 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego na DK22 w miejscowości Kończewice.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 zjechał ze swojego pasa ruchu i po uderzeniu w niewielkie drzewo zatrzymał się poza drogą. Kierowca Audi pod opieką ZRM został odwieziony do szpitala na badania. Droga w tym miejscu była przejezdna w obu kierunkach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i instalacji LPG w uszkodzonym pojeździe, a także sprawdzeniu terenu w pobliżu miejsca wypadku, czy nie ma innych osób mogących brać udział w tym zdarzeniu.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Malbork i 1 zastęp OSP Miłoradz.

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.