Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej powrócili z kolejnej misji w Macedonii

  • Wydanie nr 191/2020
  • 6 września 2019, 15:47
  • Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
  • Na sygnale
Funkcjonariusze Straży Granicznej powrócili z kolejnej misji w Macedonii fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli VIII w tym roku misję w Macedonii. Wspierali tamtejszą policję w patrolowaniu granicy z Grecją.

4 września do komendy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, powróciło z macedońskiej misji trzech funkcjonariuszy, na co dzień pełniących służbę w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie oraz Placówce Straży Granicznej w Sępopolu. Od 5 sierpnia do 2 września br.  wspierali tamtejszych funkcjonariuszy w ochronie granicy. Oprócz obowiązków służbowych był czas by zwiedzić górzysty region, czy podzielić się doświadczeniami kulinarnymi. Mieli okazję spróbować macedońskich potraw. Natomiast funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej  przygotowali tradycyjne pierogi.

Misje zagraniczne to nie tylko ciężka służba i wymiana doświadczeń zawodowych, ale zwiedzanie, zapoznanie się z tradycją, kulturą oraz obyczajami mieszkańców danego kraju.

O początku roku 47 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych. W ramach umowy dwustronnej, w misjach w Macedonii było 29 funkcjonariuszy z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast 18 funkcjonariuszy oddziału wspierało Grecję, Bułgarię, Włochy, Hiszpanię i Węgry w misjach zagranicznych koordynowanych przez Agencję Frontex.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.