Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do szkoły” - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 227/2020
  • 2 września 2019, 14:38
  • Redakcja
  • Na sygnale
Za nami kolejny weekend, który malborscy funkcjonariusze mogą określić spokojnym. Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 3 poszukiwane osoby i jednego nietrzeźwego rowerzystę. Malborska drogówka nałożyła 10 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Strażacy z powiatu malborskiego wyjeżdżali w ostatnim tygodniu 10 razy do gaszenia pożaru, w tym pięciokrotnie do pożaru traw. Poza tym usunęli pięć gniazd owadów, a także zabezpieczali miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z ostatnimi załamaniami pogodowymi, 11 razy byli wzywani do usuwania złamanych konarów drzew.

W czwartek, 29 sierpnia br. o godz. 12.23 dyżurny malborskiej PSP odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Orzeszkowej w Malborku. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork na miejsce zdarzenia zastano pożar krzesła i śmieci nagromadzonych w ciągu komunikacyjnym pomieszczeń piwnicznych. Duże zadymienie występowało na klatce schodowej parteru budynku i w piwnicy. Jeden z mieszkańców próbował ugasić pożar przy pomocy dwóch gaśnic proszkowych, jednak próba ta nie powiodła się.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączyli prąd w budynku i ewakuowali osoby mieszkające na parterze budynku, a także prewencyjnie osoby zamieszkujące na wyższych kondygnacjach.

Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej, a także przewietrzono je przy pomocy wentylatora. Materiał palny wyniesiony został na zewnątrz budynku. Sprawdzono również obecność tlenku węgla przy użyciu urządzenia wielogazowego. W działaniach brały udział trzy zastępy JRG Malbork i jeden z OSP Stogi.

Więcej informacji w materiale wideo.

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.