Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczny powrót z letnich wakacji. Wzmożone działania malborskiej drogówki.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 28 sierpnia 2019, 15:10
  • Redakcja
  • Na sygnale
Bezpieczny powrót z letnich wakacji. Wzmożone działania malborskiej drogówki. fot. KPP Malbork
Ostatnie dni sierpnia upływają pod znakiem pięknej i słonecznej pogody. Rozpoczyna się czas powrotów z urlopów. Policjanci z malborskiej drogówki rozpoczynają działania, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu z letnich wakacji. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną groźnych zdarzeń drogowych – nadmierna prędkość, wykonywanie brawurowych manewrów, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Koniec wakacji tradycyjnie wiąże się ze zwiększonym ruchem ulicznym. Powroty z letniego wypoczynku powodują, że na drogach pojawia się więcej zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu drogowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, malborscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w najbliższych dniach będą w zwiększonym zakresie kontrolowali kierowców i ich pojazdy. Celem działań jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwienie ruchu pojazdów.

Na żadną taryfę ulgową nie mogą liczyć piraci drogowi, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i wykonują brawurowe manewry na drodze.

Szczególną uwagę mundurowi zwrócą na stan trzeźwości kierowców oraz na to, czy podróżni mają zapięte pasy, a dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach lub innych urządzeniach dopasowanych do ich wzrostu i wieku. Policjanci przypominają, że piesi także są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu. Przechodzenie przez jezdnię przy czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych może spotkać się z represją karną w postaci mandatu.

Należy pamiętać również, że osoby poruszające się pieszo po drogach poza terenem zabudowanym powinny być wyposażone w elementy odblaskowe oraz odpowiednio oświetlone po zmroku.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności, aby każdy mógł bezpiecznie i szczęśliwie powrócić do domu.


Informacja: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.