Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 2,5 promila miał rowerzysta z Nowego Stawu - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 224/2020
  • 26 sierpnia 2019, 13:50
  • Redakcja
  • Na sygnale
Ponad 2,5 promila miał rowerzysta z Nowego Stawu - weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. pixabay
Za nami kolejny weekend, który malborscy funkcjonariusze mogą uznać za w miarę spokojny. Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 3 poszukiwane osoby i jednego nietrzeźwego kierowcę, a także prowadzili czynności przy 3 kolizjach drogowych. Malborska drogówka nałożyła 20 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Strażacy z powiatu malborskiego wyjeżdżali w ostatnim tygodniu 9 razy do gaszenia pożaru, w tym dwukrotnie do pożaru traw. Poza tym usunęli gniazda owadów, a także pomogli psu znajdującemu się na parapecie budynku.

W środę, 21 sierpnia br. o godz. 2.27 dyżurny malborskiej PSP odebrał zgłoszenie o zanieczyszczonej płuczką bentonitową jezdni DK22 i DK55. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork na miejsce zdarzenia zastano substancję rozlaną na powierzchni ok. 200 m², stwarzającą zagrożenie dla ruchu drogowego. Płuczka wylała się z ciężarówki z powodu rozszczelnienia klapy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zamknięto jeden pas jezdni w kierunku Malborka. Część zabrudzeń usunięto przy pomocy łopat, resztę usunięto przy pomocy prądu wody. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG Malbork i jeden z OSP Szawałd.

W sobotę, 24 sierpnia br. o godz. 11.52 dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Cisy. Zastępy JRG Malbork i OSP Stogi na miejscu zdarzenia zastali pożar na powierzchni około 200 m², który w ciągu niespełna godziny ugasili.

Więcej informacji w materiale wideo.

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.