Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Urodzinowe świętowanie zakończone mandatem.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 23 sierpnia 2019, 15:17
  • redakcja
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Urodzinowe świętowanie zakończone mandatem. fot. pixabay
Pamiątkowe selfie ze słupami granicznymi w tle, dla dwóch turystów zakończyło się mandatami karnymi. Obywatel Wielkiej Brytanii za przekroczenie granicy otrzymał 300 zł mandatu, a Polak 200 zł za wejście na pas drogi granicznej.

22 sierpnia br. patrol z Placówki Straży Granicznej w Barcianach w trakcie kontroli pasa drogi granicznej ujawnił ślady wejścia i przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Natychmiast do akcji ruszył przewodnik z psem służbowym. Czworonożny przyjaciel doprowadził do miejsca, gdzie ujawniono ślady samochodu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że wypożyczonym autem w rejon granicy państwa przyjechało pięciu tegorocznych maturzystów z Wielkiej Brytanii (dwóch Anglików w wieku 18-19 lat i trzech Polaków, również w tym samym wieku).

Okazało się, że mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego dwa dni wcześniej obchodził swoje 18 urodziny i jedną z atrakcji miała być wycieczka w rejon granicy polsko-rosyjskiej. Nie zważając na tablice informacyjne i oznakowanie granicy, 18-letni obywatel Wielkiej Brytanii przekroczył ją, bo chciał pamiątkową fotografię przy słupie rosyjskim. Natomiast jego rówieśnik z powiatu kętrzyńskiego wykonał pamiątkowe selfie przy polskim znaku. Największą niespodzianką dla młodych ludzi okazała się wizyta funkcjonariuszy Straży Granicznej w ich domu. 18-latkowie przyznali się do winy, pierwszy z nich zapłacił 300 zł mandatu, drugi wycieczkowicz 200 zł.

Informacja i zdjęcia: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz

 

redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek82r
Jacek82r 26.08.2019, 17:40
Obsadzić pasmo graniczne minami , tak minami i nie zbierać fragmentów rozerwanego ciała , lej zasypać by nie rzucał się w oczu a w to miejsce kolejna mina .