Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przede wszystkim chronić i pomagać – wyjątkowa akcja nowodworskiej policji.

  • Wydanie nr 189/2020
  • 14 sierpnia 2019, 15:00
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Przede wszystkim chronić i pomagać – wyjątkowa akcja nowodworskiej policji. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Z inicjatywy funkcjonariuszki wydziału dochodzeniowo - śledczego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, w lipcu br. funkcjonariusze i pracownicy nowodworskiej komendy włączyli się do akcji charytatywnej, której celem było zdobycie funduszy na leczenie pani Hani - walczącej z rakiem mieszkanki powiatu nowodworskiego.

Funkcjonariusze i pracownicy nowodworskiej jednostki przekazali swoje prywatne przedmioty na aukcje, a także brali udział w licytacji. Dzięki funkcjonariuszom na aukcję trafiły m.in. przedmioty o charakterze kolekcjonerskim, tj. czapka milicyjna czy marynarka milicyjna oraz sentymentalnym, jak długopis i pióro, otrzymane podczas uroczystości mianowania na pierwszy stopień oficerski w policji.

Pomorscy policjanci przekazali dla pani Hani unikatowy zestaw gadżetów pamiątkowych wydanych dla uczczenia 100 rocznicy ustanowienia Policji Państwowej. Jak się później okazało, największe zainteresowanie wzbudził zestaw gadżetów policyjnych, w którego skład wchodziły: wygrawerowana tabliczka w eleganckim etui, trzy smycze, pamiątkowy medal, kubek, breloczek do kluczy, długopis oraz przypinka. Licytację wygrał były Komendant KPP w Nowym Dworze Gdańskim, Wacław Łokuciewski, który zatrzymał dla siebie tylko medal i ponownie oddał zestaw na aukcję, który następnie wylicytowała Dominika Wawszczyk, uczennica klasy mundurowej o profilu policyjnym w Nowym Dworze Gdańskim. Dominika chce po szkole wstąpić do policji, bo chce służyć i pomagać innym ludziom.

Pasjonatom policji o wielkim sercu, wylicytowane przedmioty wręczył insp. Tomasz Pawlak Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

To nie pierwsza tego typu akcja, w którą włączyli się nowodworscy funkcjonariusze. Dla nich słowa „chronić” i „pomagać” mają głębsze znaczenie, dlatego też w czasie wolnym włączają się w przedsięwzięcia, gdzie celem jest zdrowie i nierzadko życie drugiego człowieka

Informacja: sierż. Magdalena Pinkowicka, KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
piguła
piguła 16.08.2019, 08:57
Brawo Panowie Policjanci i Panie Policjantki z Nowodworskiej Policji, oraz dla Państwa licytujących i wszystkich wspierających w różny sposób tak szczytną akcję.
Cecylia
Cecylia 15.08.2019, 22:31
O jakim bezpieczeństwie my mówimy? Dziś około godz 17 w centrum Nowego Dworu Gd radiowóz prawie przejechał po piętach pieszej na przejściu dla pieszych....