Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przed nami długi weekend i policyjne działania „Bezpieczny Weekend”.

  • Wydanie nr 227/2020
  • 14 sierpnia 2019, 13:44
  • Redakcja
  • Na sygnale
Przed nami długi weekend i policyjne działania „Bezpieczny Weekend”. fot. pixabay
Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.

Już od środy, 14 sierpnia br. na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo podczas podróży związanych z długim weekendem.

Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych. Na drogach spotkamy patrole wyposażone w mierniki prędkości. Do działań zostaną także skierowane pojazdy nieoznakowane z wideorejstratorami. Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie są również wykroczeniami, które w znacznej mierze przyczyniają się do wypadków na naszych drogach. Każdy kontrolowany kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach policjant wykona badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci przypominają, że gwarantem bezpiecznej podróży jest jazda zgodna z przepisami oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Wszelkie zbędne przedmioty powinny znajdować się w bagażniku, na każdą godzinę jazdy należy zrobić krótką, kilkuminutową przerwę. Jeżeli kierowca czuje znaczne zmęczenie, powinien zrobić dwudziestominutową drzemkę.

Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że na drogach pojawia się więcej jednośladów. Stosowanie ograniczonego zaufania przez motocyklistów jest szczególnie pożądane. Poruszający się ze znaczną prędkością motocykl jest często niewidoczny dla kierujących samochodami. Policjanci dokonają również licznych kontroli motocyklistów. Brak uprawnień będzie bezwzględnie karany.

Na drogach, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, pojawi się większa ilość niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi oraz rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do wypadków.

Informacja: pomorska.policja.gov.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.