Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MZK kupi „nowe” 13- letnie autobusy?

Od kilku dni na ulicach Malborka możemy zauważyć nowy autobus. Pojazd obsługuje linie 1 i 6 i jest testowany przed ewentualnym zakupem. MZK sprawdza opinie pasażerów, mechaników i kierowców przed przeprowadzeniem transakcji. Klimatyzowanym pojazdem z pewnością jedzie się komfortowo, ale kluczowa może okazać się opinia mechaników, gdyż używany mercedes ma już 13 lat.

MZK przechodzi obecnie duży kryzys. W walce z zapaścią mają pomóc nowe autobusy. Ale w biznesie, jak i w życiu – nie wszystko da się zrobić od razu. Zmiana musi być ewolucyjna, na rewolucje miejskiego przewoźnika najzwyczajniej w świecie nie stać. Zanim jednak po drogach Malborka zaczną jeździć piękne i zupełnie nowe pojazdy, spółka chce zakupić dwa używane, ale w dobrym stanie technicznym. Obecnie trwają testy wyposażonego w klimatyzację żółtego mercedesa. Wizualnie autobus robi dobre wrażenie, oby mechanicznie było tak samo.

- Jesteśmy obecnie w fazie testów, które potrwają jeszcze około tygodnia. Po pierwszych opiniach pasażerów, mechaników i kierowców zbliżamy się do decyzji o zakupie dwóch takich autobusów. Dzięki zakupowi będziemy mogli wymienić dwie stare skanie i dotrwać do momentu zakupu nowych autobusów – informuje Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.


MZK aplikuje o dofinansowanie, dzięki któremu będzie mogło zakupić elektryczne autobusy. Jednak na rozstrzygnięcie trzeba poczekać do przyszłego roku.
13- letnie mercedesy mają być zakupione ze środków własnych przedsiębiorstwa, jednak prezes nie chciała nam podać kwoty, gdyż tłumaczyła, że jest na to jeszcze za wcześnie.

Czekamy na państwa opinie. Jak oceniacie testowany autobus? Czy spółka powinna dokonać zakupu?
 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
buśka
buśka 15.08.2019, 13:55
wstyd, to m iasto nie może postarac się o kasę na nowe. Miasto turystyczne, a będą jeździć trupy ?
Adek
Adek 15.08.2019, 08:11
A po co nam mzk i tak poza miasto jeżdżą prywatne i jest ok to i po mieście dadzą radę po co płacić pensję Pani prezes i całej tej świcie
pasażerka
pasażerka 14.08.2019, 22:36
Taki wielki autobus, a tak mało miejsc siedzących. Dla mnie negatyw!
Jin
Jin 20.08.2019, 05:14 (odpowiedź do pasażerka )
To miejski autobus, a nie turystyczny
OLA
OLA 14.08.2019, 22:00
zlikwidować mzk miasto poczuje pierwszą ulgę
paweł
paweł 14.08.2019, 14:11
po co tak wielkie autobusy skoro jeżdżą puste... nie można mniejszych? miasto małe ciasne.
Sebastian
Sebastian 14.08.2019, 16:53 (odpowiedź do paweł)
W okresie szkolnym proszę pojeździć
Paweł
Paweł 15.08.2019, 18:37 (odpowiedź do Sebastian)
Zdarza mi się i zgodzę się ale tylko w określonych godzinach tak jest. Zresztą mądre MZK potrafi w okresie szkolnym z rana podstawić mały autobus wtedy jest masakra. Powinni mieć 3-4autobusy duże na linie szkolne w określone godziny a przez resztę dnia małe autobusiki. Robiące mniejsze koszta dla mzk.