Wydanie nr 270/2020, Sobota 26.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

620 zagrożeń zgłoszonych przez mieszkańców powiatu malborskiego.

620 zagrożeń zgłoszonych przez mieszkańców powiatu malborskiego. fot. pixabay
Z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego mogą korzystać od 1 lipca 2016 roku. Mapa ta umożliwia bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także umożliwia wskazywanie zagrożeń lokalnych.

W pierwszym półroczu tego roku policjanci z malborskiej komendy odnotowali 620 zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na mapę zagrożeń miejsc, w których ich zdaniem dochodziło do niepożądanych zachowań. Po weryfikacji, funkcjonariusze potwierdzili 207 zagrożeń, a 35 całkowicie wyeliminowali. Dzięki temu miejsca zagrożone zostały objęte stałym nadzorem patroli policyjnych.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia prędkości (486), nieprawidłowego parkowania (50), spożywania alkoholu w miejscu publicznym (25), niewłaściwej infrastruktury drogowej (10). W związku z tym funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i zespołu patrolowo-interwencyjnego dyslokowani byli w rejony, w których potwierdzono wskazane zagrożenia, aby wyeliminować zgłaszane przez mieszkańców problemy.

Komenda Wojewódzka w Gdańsku wskazuje, że w przypadkach potwierdzonych dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej, które związane były z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych lub złą organizacją ruchu drogowego, policjanci wystosowali wnioski m.in. do Urzędu Miasta Malborka, GDDKiA oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Malborku z prośbą o usunięcie tych nieprawidłowości.

Podczas weryfikacji i działań mających na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, funkcjonariusze malborskiej drogówki zastosowali mandaty karne lub skierowali wnioski o ukaranie do sądu wobec kierowców łamiących przepisy.

W tym roku na podstawie analizy zagrożeń z interaktywnej mapy, debaty zostały przeprowadzone z mieszkańcami Miłoradza i Malborka. Te społeczne sygnały policjanci wykorzystują również przy tworzeniu analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Informacja: pomorska.policja.gov.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.