Wydanie nr 270/2020, Sobota 26.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmiertelne potrącenie na przejeździe kolejowym w Malborku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 270/2020
  • 5 sierpnia 2019, 12:53
  • Redakcja
  • Na sygnale
Śmiertelne potrącenie na przejeździe kolejowym w Malborku – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Pixabay.com
W minionym tygodniu malborskie służby mundurowe miały trochę pracy. Funkcjonariusze pracowali przy trzech kolizjach i dwóch zdarzeniach drogowych oraz ujawnili kilkanaście wykroczeń w ruchu drogowym.

Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów, usunęli 3 gniazda os, a także uratowali uwięzionego ptaka i jeża. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, a także interweniowali w związku z zakłócaniem ciszy nocnej, porządku publicznego oraz awanturami domowymi.

Poszukiwany 2 listami gończymi trafił prosto do aresztu.

W piątek, 2 sierpnia br. około godz. 21 przy bulwarze nad Nogatem w Malborku policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który poszukiwany był dwoma listami gończymi przez malborski Sąd Rejonowy, m.in. za kradzieże i rozbój.

Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym woreczki strunowe z suszem koloru zielonego i białą substancją. Przeprowadzone wstępnie badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana i amfetamina.

Mieszkaniec Malborka został zatrzymany w areszcie policyjnym i usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. 31 – latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległą karę pozbawienia wolności.

Pożar prasy do słomy.

W niedzielę, 4 sierpnia br. dyżurny malborskiej PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze prasy do słomy w miejscowości Stogi.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Stogi stwierdzono, że na drodze powiatowej w Stogach pali się prasa do słomy. Osoby postronne próbowały ugasić pożar wężem ogrodowym i gaśnicami.

Akcja trwająca ponad godzinę, polegała przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody z szybkiego natarcia na palącą się komorę prasy. W międzyczasie strażacy sukcesywnie wybierali słomę z komory pracy. Straty oszacowano na około 20 tys. zł.

W akcji brał udział jeden zastęp JRG Malbork i OSP Stogi.

Śmierć na torach kolejowych.

W niedzielę, 4 sierpnia br. około godz. 20.35 w okolicach przejazdu kolejowego przy ulicy Piaskowej w Malborku doszło do śmiertelnego potrącenia 65 – letniego mężczyzny przez pociąg relacji Elbląg – Szadek.

Na razie nie są znane przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci z malborskiej komendy szczegółowo badają tę sprawę.

Informacji udzielili: zastępca komendanta PSP w Malborku, bryg. Janusz Leszczewski oraz asp. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.