Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wałcz: 41 kajakarzy oficjalnie powołanych do reprezentacji Polski. Wśród nich malborski zawodnik Wiktor Żarski.

Wałcz: 41 kajakarzy oficjalnie powołanych do reprezentacji Polski. Wśród nich malborski zawodnik Wiktor Żarski. fot. Polski Związek Kajakowy
W czwartek 25 lipca w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, który mieści się w Wałczu oficjalnie powołano do reprezentacji Polski 41 kajakarzy. Wśród nich jest malborski zawodnik MKS Nogat Wiktor Żarski.

W składzie reprezentacji jest 20 juniorów oraz 21 zawodników U-23, natomiast w całej reprezentacji 16 dziewcząt i 25 chłopców. Zawody zostaną rozegrane w 36 konkurencjach /18 w kategorii juniorów oraz 18 w kategorii U-23/. Kajakarze z rąk Waldemara Rogulskiego Wiceprezesa ds. Kajakarstwa Młodzieżowego i Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Wojciecha Kudlika Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Kajakowego, w obecności swoich rodziców oraz przedstawicieli macierzystych klubów odebrali specjalnie przygotowane dyplomy stanowiące potwierdzenie przynależności do reprezentacji Polski. Pitesti jest bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym w Rumunii. Miasto zamieszkuje 168 458 mieszkańców. W pobliżu Pitești w mieście Mioveni znajduje się fabryka i siedziba marki samochodów Dacia. W Pitești kończy się istniejący – równocześnie najdłuższy – odcinek rumuńskiej autostrady A1 z Bukaresztu. Jako gospodarz był organizatorem Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Kajakowym Sprincie w 2017 roku. W uznaniu, za doskonałą organizację i fakt, że organizatorzy udowodnili, że są wybitnymi gospodarzami oraz że wszystkie reprezentacje mogą spodziewać się podobnego przyjęcia otrzymali po raz kolejny możliwość organizacji mistrzostw świata w 2019r.

Zawody zostaną zorganizowane podobnie, jak w 2017r.,  w Budeasa Dam, nad rzeką Arges, która jest także podstawową bazą treningową reprezentacji Rumunii w sprincie kajakowym. Międzynarodowa Federacja Kajakowa /ICF/ oraz Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w 2019 roku w Pitesti przedstawiły również szczegóły nowego projektu zrównoważonego rozwoju, który będą prowadzić wspólnie podczas organizowanych Mistrzostw Świata Pitesti 2019. Projekt jest pilotażowy i obejmie obszary takie jak: recykling, transport, lokalna gospodarka. Działania mają pomóc i ustalić nowe wytyczne dla przyszłych gospodarzy - organizatorów  mistrzostw świata we wszystkich kategoriach wiekowych. Podkreślając ogromne zaangażowanie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 Pitesti 2019 burmistrz wioski Budeasa Nicolae Mihail Rachieru i miejscowi sportowcy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Kajakowej /ICF/. Podczas spotkania uzgodniono działania, jakie będą miały miejsce podczas organizowanych mistrzostw świata. Recykling i gospodarka odpadami będą priorytetem, podobnie, jak użycie sztućców i talerzy zamiast plastiku. Celem jest również wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej w elektrowniach słonecznych i wodnych w obiekcie oraz zminimalizowanie potrzeby transportu. Po raz pierwszy Międzynarodowa Federacja Kajakowa /ICF/ przeprowadzi sesję informacyjną poświęconą zrównoważonemu rozwojowi podczas organizowanych mistrzostw. Przy okazji organizacji rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszy zwykle szereg inicjatyw o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, w trakcie, których młodzież wymienia się swymi doświadczeniami z kariery sportowej, ale także poznaje zwyczaje i kulturę innych państw. Takie spotkania sprzyjają zdobywaniu cennej wiedzy oraz nawiązywaniu kontaktów, które często rychło przekształcają się w przyjaźnie. To niezwykle cenna, pozasportowa wartość takich imprez.

Źródło: Polski Związek Kajakowy

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.