Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwie śmiertelne czołówki na drogach powiatu malborskiego. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 217/2020
  • 29 lipca 2019, 14:41
  • Redakcja
  • Na sygnale
Dwie śmiertelne czołówki na drogach powiatu malborskiego. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Stogi
Miniony tydzień był jednym z najcięższych w tym roku dla służb mundurowych w Malborku. Funkcjonariusze pracowali przy trzech wypadkach drogowych, w tym dwóch śmiertelnych i jednej kolizji, a także dwóch potrąceń pieszych.

Poza tym strażacy m.in. wyjeżdżali do 7 pożarów i usunęli gniazdo os, a policjanci z kolei zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, a także interweniowali w związku z zakłócaniem ciszy nocnej, porządku publicznego oraz awanturami domowymi

Tragiczne w skutkach zderzenie z drzewem.

W sobotę, 27 lipca br. o godz. 1.26 dyżurny malborskiej PSP otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na odcinku drogi powiatowej pomiędzy Dąbrową a Borętami.

Po dojeździe zastępu z OSP Lichnowy na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Opel Astra uderzył czołowo w przydrożne drzewo. W samochodzie uwięziony był tylko nieprzytomny kierowca. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork zabezpieczono miejsce zdarzenia. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe i zamknęli zawór gazu LPG, a także zablokowali ruch w miejscu wypadku w obu kierunkach. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy. Na potrzeby prac technika policji i prokuratora, strażacy oświetlili miejsce zdarzenia, a po przeprowadzeniu czynności prokuratorskich, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wydobyli ciało z samochodu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 50 – letni kierowca Opla na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego mieszkaniec powiatu malborskiego poniósł śmierć na miejscu.

Zgubne konsekwencje nieostrożnego wyprzedzania.

Tego samego dnia, o godz. 8.27 dyżurny malborskiej straży pożarnej otrzymał kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym, tym razem na DK55 w pobliżu miejscowości Kamionka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastępy z JRG Malbork zastały samochód osobowy VW Passat w przydrożnym rowie, po wcześniejszym zderzeniu z autobusem. W pojeździe uwięziony był kierowca. Autobus, którym podróżowało 55 osób, stał na pasie jezdni. Żaden z pasażerów nie potrzebował pomocy medycznej. Droga w obu kierunkach była zablokowana. Po dojeździe zastępu z OSP Stogi zabezpieczono miejsce zdarzenia. Wraz z policjantami przybyłymi na miejsce, wyznaczono objazd. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuowali poszkodowanego kierowcę osobówki na noszach typu deska i przekazali ratownikom medycznym. Będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Po pasażerów przyjechał autobus zastępczy. Jednemu z podróżujących ratownicy medyczni udzielili pomocy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39 – letni kierowca VW Passata podczas wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i zderzył się czołowo z autobusem. Pomimo podjętej reanimacji, mężczyzna zmarł. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do kierowców.

Policja zwraca się z apelem do kierujących o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. W związku z trwającym okresem wakacyjnym i urlopowym, ruch na drogach jest wzmożony. Należy przy tym pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza o przystosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Informacji udzielili: zastępca komendanta PSP w Malborku, bryg. Janusz Leszczewski oraz asp. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.