Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

9 jednostek Pomorskiej Policji z nowym sprzętem specjalistycznym. Na liście również KPP Malbork.

9 jednostek Pomorskiej Policji z nowym sprzętem specjalistycznym. Na liście również KPP Malbork. fot. http://www.pomorska.policja.gov.pl
11.07.2019r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy ul. Harfowej 60 Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Maciej Kazienko uroczyście przekazali specjalistyczny sprzęt policyjny.

11.07.2019r. na terenie Oddziału Prewencji Policji  w Gdańsku przy ul. Harfowej 60 Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Prezes  Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Maciej Kazienko uroczyście przekazali specjalistyczny sprzęt w postaci sonometrów, analizatorów spalin i dymomierzy zakupiony dla 9 jednostek KMP/KPP województwa pomorskiego. Przedmiotowy sprzęt zakupiony został w ramach projektu pn. „Ekopolicja 2019 – wsparcie monitoringu środowiska w eliminacji zagrożeń dla jakości powietrza, wód i gleby na terenie województwa pomorskiego”. Jest to efekt zawartej w lutym br. umowy z WFOŚiGW w Gdańsku.

Sprzęt odebrali Komendanci oraz Naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego nw. jednostek Policji:

- KMP Gdynia

- KMP Słupsk

- KPP Wejherowo

- KPP Kartuzy

- KPP Chojnice

- KPP Malbork

- KPP Bytów

- KPP Kościerzyna

- KPP Pruszcz Gd.

Dofinansowanie WFOŚ wyniosło:

- dotacja WFOŚ: 200 000 zł

- wkład własny KWP: 81 786,85 zł

Łączna wartość zakupionego sprzętu: 281 786,85 zł.

Zakup mobilnego sprzętu: analizatorów spalin, dymomierzy i sonometrów wpłynie na wzrost realizowanych kontroli oraz ograniczenie zagrożeń dla środowiska poprzez eliminację pojazdów naruszających dopuszczalne normy emisji spalin.  Powyższe wpisuje się w zadania Policji dotyczące procesu monitorowania środowiska.

Źródło: http://www.pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.