Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak szkoły w Malborku radzą sobie z podwójnym rocznikiem?

  • Wydanie nr 157/2020
  • 17 lipca 2019, 09:09
  • Redakcja
  • Wiadomości
Jak szkoły w Malborku radzą sobie z podwójnym rocznikiem? fot. pixabay
Chaos, jaki zapanował w ostatnim czasie w szkolnictwie spędza sen z powiek niejednemu tegorocznemu absolwentowi szkoły podstawowej i wygaszonego gimnazjum. Niestety sytuacja związana z podwójnym rocznikiem spowodowała, że nie wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół.

W Malborku zakończyła się podstawowa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Ponad 1300 uczniów od września będzie kontynuowało dalszą naukę w czterech szkołach średnich. Nadal trwa rekrutacja uzupełniająca.

W II liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3 nabór na rok szkolny 2019/2020 zakończył się. Obie placówki przyjęły po 300 uczniów, którzy od września podejmą naukę na kierunkach, które najbardziej ich zainteresowały.

„Trójka” będzie kształcić na kierunkach: logistycznym, informatycznym, programistycznym, ekonomicznym, żywienia i usług gastronomicznych, hotelarskim i turystycznym oraz technik rachunkowości.

II LO zachęciło młodzież do dalszego kształcenia się na kierunkach: humanistycznym, biomedycznym, psychologicznym, rekreacyjnym, językowym, architektonicznym oraz politechnicznym.

- „Cieszę się, że rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie i młodzież znalazła kierunki, w których będzie mogła się rozwijać - powiedział Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku. - Pragnę serdecznie podziękować komisjom rekrutacyjnym i dyrektorom szkół za przeprowadzony nabór. Wymagał on dużego wysiłku logistycznego i organizacyjnego. Pomagali oni uczniom w wypełnieniu dokumentów i udzielali potrzebnych informacji. W dwóch szkołach nie ma już wolnych miejsc, ale wciąż można składać dokumenty do I LO oraz „czwórki”, gdzie również czekają na młodzież ciekawe i perspektywiczne kierunki kształcenia”.

I LO i „czwórka” zapraszają.

Do I Liceum Ogólnokształcącego dostało się już 197 uczniów. Wolnych miejsc jest jeszcze 43. Na chętnych uczniów czekają kierunki: ekonomiczny, lingwistyczny, politechniczny, architektoniczny, humanistyczny, biomedyczny oraz biotechnologiczny.

Nowy rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 rozpocznie na pewno 518 uczniów. Dużą popularnością cieszyły się kierunki zawodowe w ramach Branżowej Szkoły I stopnia nr 1: mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, kucharz, a także kierunek wielozawodowy. Wolne miejsca nadal czekają.

„Czwórka” zaprasza także uczniów chcących kształcić się na kierunkach licealnych i technicznych. W ofercie szkoły znajduje się liceum policyjne, wojskowe i sportowe oraz technikum na kierunkach” mechanik lotniczy, mechanik, technik budownictwa i elektryk.

- „Zachęcam tą młodzież, która jeszcze nie została przyjęta do którejś ze szkół, aby złożyła dokumenty do naszych placówek. Możemy się pochwalić świetnie wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną oraz dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną” - zachęca Mirosław Czapla, starosta malborski.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.