Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umowa o współpracy partnerskiej Malborka z miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego podpisana.

Umowa o współpracy partnerskiej Malborka z miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego podpisana. fot. UM Malbork
W sobotę 13 lipca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z Przewodniczącym Gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiejem Bevzem podpisał umowę o współpracy partnerskiej z miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji, z którym od wielu lat realizuje wspólne projekty dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Uroczystość odbyła się podczas obchodzonego w tym czasie święta tzw. Dnia Rybaka.

W trakcie jednodniowej wizyty delegacja z Malborka, na której czele stanęli Burmistrz Marek Charzewski, wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz, zwiedziła również największą szybko rozwijającą się firmę rolno-przemysłową Sodrugestvo, posiadającą partnerów biznesowych na całym świecie. Ponadto goście uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Rybaka. Wizyta była również platformą wymiany doświadczeń dla wszystkich obecnych miast partnerskich Swietłyj, tj. Nowego Dworu Gdańskiego, Fromborka, Kętrzyna i Mołodeczna (Białoruś). Ratyfikacja umowy o partnerstwie odbędzie się już w piątek, 19 lipca w Malborku o godz. 16.00 na zamku w Sali Siedmiofilarowej podczas corocznej imprezy Oblężenie Malborka. Przypomnijmy, że stosowna Uchwała w sprawie zawarcie umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z Miastem Swietłyj podjęta została 31 maja 2019 r.

Źródło: UM Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.