Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki, kolizje i potrącenia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 267/2020
  • 16 lipca 2019, 07:47
  • Redakcja
  • Na sygnale
Wypadki, kolizje i potrącenia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
W minionym tygodniu malborscy funkcjonariusze mieli sporo pracy. Pracowali m.in. przy dwóch wypadkach drogowych, przy dwóch potrąceniach, usuwali skutki kolizji, a także zadbali o bezpieczeństwo uczestników nowostawskiej imprezy „Żuławy w Rytmie Disco”, która zdaniem policji przebiegała spokojnie, bez żadnych zakłóceń porządku publicznego.

Wypadek z udziałem dzieci w Martągu.

W poniedziałek, 8 lipca br. o godz. 12.15 dyżurny malborskiej PSP otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Martąg w gminie Nowy Staw.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku na DK55 brały udział dwa samochody osobowe. Oba samochody uczestniczące w wypadku - Citroen C4 i Volvo V70 znajdowały się na drodze blokując ruch w obu kierunkach.

Kierująca Volvo z widocznymi obrażeniami głowy i niewielkimi stłuczeniami ciała trafiła pod opiekę zespołu medycznego, który pojawił się na miejscu wypadku. Osoby podróżujące Citroenem – dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci - o własnych siłach opuściły pojazd. Zespół medyczny przebadał wszystkich, jednak nie było podstaw do ich hospitalizacji. Kierującą Volvo 35 – letnią kobietę przewieziono do szpitala w Malborku.

Ruch na DK55 przez pewien czas był całkowicie zablokowany w obu kierunkach, ponieważ przybyła na miejsce zdarzenia policja prowadziła czynności wyjaśniające przyczyny kolizji.

Na miejscu pracowały dwa zastępy JRG Malbork oraz OSP Lipinka i OSP Nowy Staw.

Wypadek dwóch samochodów w Wielbarku.

W niedzielę, 14 lipca br. o godz. 15.41 dyżurny PSP w Malborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK55 w okolicy miejscowości ZR Wielbark.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia JRG Malbork zastała samochód osobowy marki Toyota Yaris znajdujący się na środku jezdni, a samochód marki Audi znajdował się w przydrożnym rowie.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota 81-letni mężczyzna chciał skręcić w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Sztumu pojazdowi marki Audi. 20-letni kierowca audi nie odniósł obrażeń,

natomiast kierowca toyoty został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Toyota została zabezpieczona na parkingu policyjnym. Jej kierowca może stracić prawo jazdy. Teraz śledczy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Informacji udzielił zastępca komendanta PSP w Malborku, bryg. Janusz Leszczewski, a także oficer prasowy KPP w Malborku, mł. asp. Sylwia Kowalewska.


 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.