Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stanowisko Zarządu Powiatu Malborskiego w sprawie obwodnicy Malborka

Zarząd Powiatu Malborskiego domaga się przywrócenia budowy obwodnicy Malborka do wieloletniego planu inwestycyjnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podjęte w tej sprawie stanowisko jest efektem niespełnienia przez GDDKiA oczekiwań władz powiatu dotyczących projektu rozbudowy drogi krajowej nr 22 w granicach miasta Malborka.
Od wielu miesięcy trwają prace związane z projektowaniem przebudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Malbork-Królewo. Rozwiązania proponowane przez GDDKiA i biuro projektowe nie spełniają oczekiwań mieszkańców Malborka i władz powiatu malborskiego. Zarząd Powiatu Malborskiego oraz Rada Powiatu Malborskiego podjęły w kwietniu br. stanowiska, w których opisały, jakich zmian trzeba dokonać, by upłynnić ruch na krajówce w stolicy powiatu i zabezpieczyć sprawną komunikację samochodową na kolejnych kilkadziesiąt lat.
Pierwsza z propozycji samorządowców dotyczy przedłużenia pasów ruchu dwujezdniowego (przekrój 2x2) do granic miasta. Drugi wniosek dotyczy zwrócenia szczególnej uwagi na przebudowę skrzyżowania al. Wojska Polskiego oraz ul. Dalekiej i zagwarantowanie bezpiecznego ruchu dużych pojazdów ciężarowych, m.in. z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trzecia uwaga dotyczy zbyt dużej liczby i wysokości ekranów akustycznych, które są planowane wzdłuż drogi krajowej i negatywnie wpłyną na estetykę Malborka.
- Naszych propozycji nie uwzględniono w toku dalszych prac projektowych. Doraźne rozwiązania zaproponowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku nie pozwalają na perspektywiczne rozwiązanie istniejących problemów komunikacyjnych, związanych ze wzrastającym natężeniem ruchu na podstawowych ciągach komunikacyjnych oraz utrudnieniami z optymalnym skomunikowaniem z innymi rejonami kraju - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski.
W związku z tym, że propozycje władz powiatu malborskiego nie zostały uwzględnione w projekcie przebudowy drogi krajowej, należy powrócić do koncepcji budowy obwodnicy Malborka, która wyprowadzi ruch kołowy poza granice miasta.
- Należy podjąć prace przygotowawcze i działania w kierunku ponownego wpisania obwodnicy Malborka do wieloletniego planu inwestycyjnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a następnie działania w kierunku fizycznej realizacji inwestycji niezbędnej do prawidłowego skomunikowania Malborka oraz ograniczenia skutków ruchu samochodowego wpływającego na życie malborczyków - mówi starosta Mirosław Czapla. - Zwrócimy się z tym apelem do rządu oraz władz GDDKiA, licząc, że głos samorządowców oraz mieszkańców zostanie wysłuchany.
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
 
Budowa Obwodnicy Malborka w ciągu drogi krajowej nr 22 - wizualizacje z 20 października 2009 roku


Wizualizacja Obwodnicy Malborka - wariant południowy

Wizualizacja wariantu północnego Obwodnicy Malborka. Film został przygotowany przez gdański oddział firmy "ARCADIS" oraz "Biuro Inżynierii Komunikacyjnej Maciej Berendt", w ramach projektu "STUDIUM TECHNICZNO-EKONOMICZNO ŚRODOWISKOWE BUDOWY OBWODNICY MALBORKA w ciągu drogi krajowej nr 22 gr. Państwa Gorzów Wielkopolski Grzechotki gr. Państwa" - na zlecenie GDDKiA O/Gdańsk.

Wizualizacja Obwodnicy Malborka - wariant północny

Wizualizacja wariantu północnego Obwodnicy Malborka. Film został przygotowany przez gdański oddział firmy "ARCADIS" oraz "Biuro Inżynierii Komunikacyjnej Maciej Berendt", w ramach projektu "STUDIUM TECHNICZNO-EKONOMICZNO ŚRODOWISKOWE BUDOWY OBWODNICY MALBORKA w ciągu drogi krajowej nr 22 gr. Państwa Gorzów Wielkopolski Grzechotki gr. Państwa" - na zlecenie GDDKiA O/Gdańsk.

Opublikowane 20 paź 2009

 

Czekamy na Państwa komentarze w sprawie Obwodnicy Malborka

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Rafał
Rafał 16.09.2019, 00:15
Jedynie obwodnica rozwiąże problemy komunikacyjne w mieście, bo tylko w taki sposób wyprowadzimy tranzyt poza Malbork. Przebudowa drogi 22 nic nie wniesie i tylko rozbebeszy miasto, a o rzekomych ekranach w środku miasta już nie wspomnę.
KRZYŻAK 62
KRZYŻAK 62 10.07.2019, 14:48
Ludki , co pie-cie o polityce !!! Obwodnica Malborka miała być budowana jednocześnie z Obwodnicą Kościerzyny ,tylko dzięki Rychłowskiemu jej nie ma !!! Dlaczego Kościerzyna MA OBWODNICĘ ??? Bo w MALBORKU Ludki wolą się kłócić !!!
Gosc123
Gosc123 09.07.2019, 19:55
Wy sie ludzie zdecydujcie...Albo Social, +500, etc....Albo rozwój i inwestycje typu obwodnice/ekspresowki.
Bo w budżecie Państw nie ma pieniędzy na obie rzeczy.
Nieudolność
Nieudolność 09.07.2019, 16:53
To jest ta walka do ostatnie kropli krwi?
ed
ed 09.07.2019, 13:24
Mamy zadymiarzy z PO i SLD niezła ekipa