Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy system płatności na autostradzie A1 już działa.

  • Wydanie nr 151/2020
  • 9 lipca 2019, 08:09
  • Redakcja
  • Wiadomości
Nowy system płatności na autostradzie A1 już działa. fot. a1.com.pl
AmberGO to automatyczny system płatności oparty na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych, wymagający tylko jednorazowego zainstalowania aplikacji mobilnej. System jest łatwy w obsłudze, aby z niego korzystać wystarczy pobrać na swój telefon aplikację autopay obsługującą płatności, zarejestrować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO. Na bramkach wjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podnosi szlaban. Analogicznie na bramkach zjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony, automatycznie podnosi szlaban, a opłata za przejazd jest automatycznie pobierana z karty płatniczej.

AmberGO i jedziesz!

System AmberGO polega na tym, że kamery zainstalowane na bramkach sczytują numery rejestracyjne pojazdów. Po wcześniejszej rejestracji pojazdu w aplikacji autopay, na wjeździe i na zjeździe system weryfikuje, czy dany numer rejestracyjny jest uprawniony do skorzystania z AmberGO. Jeśli wszystko się zgadza, system automatycznie zapala zielone światło i podnosi szlaban. Na zjeździe pobiera odpowiednią kwotę z konta użytkownika.

Aby korzystać z tego systemu należy zainstalować bezpłatną aplikację obsługującą płatności autopay na naszym telefonie, dodać numer rejestracyjny pojazdu oraz swoją kartę płatniczą i już można jechać. System działa na wszystkich bramkach równolegle z tradycyjnym systemem płatności.

Dodatkowo na każdym placu znajdują się bramki, które mogą obsługiwać wyłącznie automatyczne transakcje AmberGO. Ich uruchomienie w trybie dedykowanym jest zależne od potrzeb w danym czasie.

Bramki dedykowane dla AmberGO.

Jeżeli nie jesteśmy użytkownikami zarejestrowanymi w systemie AmberGO, wówczas nie wjeżdżajmy w bramkę z przekreślonym symbolem inkasenta, gdyż nie ma tam inkasenta, który mógłby nas obsłużyć.

Kierowcy z aktywnym kontem w aplikacji autopay mogą przejeżdżać przez bramkę bez zatrzymywania się. Należy przy tym dostosować prędkość i zachować odstęp od samochodu przed nami tak, aby kamera odczytała numer rejestracyjny naszego pojazdu.

Gdyby zdarzyło się nam, że na bramce wjazdowej szlaban nie podniósł się, wówczas należy pobrać tradycyjny bilet wjazdowy. Będzie on potrzebny na zjeździe do identyfikacji miejsca wjazdu, gdyż nr rejestracyjny nie został poprawnie rozpoznany. W tej sytuacji koniecznie na zjeździe należy wybrać bramkę z obsługą inkasencką, gdyż przejazd pasem automatycznym nie będzie możliwy.

Ważne!

Przed podróżą warto upewnić się, że mamy na karcie wystarczającą ilość środków do zapłaty za przejazd.

Na bramkach ze znakiem inkasenta możliwa jest równolegle płatność w systemie tradycyjnym (gotówka lub karta). W przypadku pobrania biletu na wjeździe koniecznie musimy wybrać bramkę z obsługą inkasencką na zjeździe. Nie korzystajmy wówczas z bramki automatycznej. Na bramce z przekreślonym symbolem inkasenta obsługiwana jest wyłącznie automatyczna płatność AmberGO.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.