Wydanie nr 263/2020, Sobota 19.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nawet 8 lat grozi mieszkańcowi Malborka za paserstwo i znęcanie się nad rodziną. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 263/2020
  • 8 lipca 2019, 13:45
  • Redakcja
  • Na sygnale
Nawet 8 lat grozi mieszkańcowi Malborka za paserstwo i znęcanie się nad rodziną. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. pixabay
O minionym tygodniu malborskie służby mundurowe mogą powiedzieć, że był w miarę spokojny.

Policjanci zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Malborka, który w swoim garażu ukryty miał samochód osobowy marki Lexus, który - jak się okazało – został skradziony w Warszawie. Policjanci ujawnili również fakt znęcania się mężczyzny nad rodziną, a także znaleźli broń palną. 46 – latkowi teraz grozi nawet łącznie 8 lat pozbawienia wolności.

Malborscy strażacy w ubiegłym tygodniu trzykrotnie usuwali gniazda os, uwolnili zatrzaśnięte w windzie osoby, a także usunęli dwukrotnie z jezdni plamy oleju. Brali udział również w usuwaniu skutków kolizji dwóch samochodów na DK22. Mimo wielu apeli i próśb, po raz kolejny strażacy byli wezwani do gaszenia suchej trawy.

Pożar samochodu w Chlebówce.

W nocy z 6 na 7 lipca br. o godz. 00.58 dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Chlebówka. Po dojeździe zastępu z OSP Lipinka do miejsca zdarzenia okazało się, że pali się samochód osobowy marki Renault Megane stojący na poboczu DK55. Kierowcą auta był obywatel Ukrainy. Ruch na drodze na czas akcji został zablokowany w obu kierunkach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia: podano dwa prądy piany ciężkiej z szybkiego natarcia na komorę silnika i w efekcie ugaszono pożar. Funkcjonariusze przeszukali pojazd i odłączyli akumulator, a na końcu pomogli spalony samochód załadować na lawetę. Straty oszacowano na ok. 5 tys. zł.

W zdarzeniu brały udział zastępy z OSP Lipinka i OSP Marynowy.

Więcej informacji w materiale wideo.

Informacji udzieliła oficer prasowy KPP w Malborku, mł. asp. Sylwia Kowalewska oraz zastępca komendanta PSP w Malborku, bryg. Janusz Leszczewski.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.