Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzieci z półkolonii z Centrum Zabaw "Pozytywka" zwiedziły malborską komendę.

Dzieci z półkolonii z Centrum Zabaw fot. KPP Malbork
4 lipca malborskich policjantów w komendzie odwiedziły dzieci z półkolonii z Centrum Zabaw „Pozytywka” w Malborku. Dzieci zwiedziły jednostkę i zapoznały się z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi przygotowali dla maluchów pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym. Spotkanie w komendzie stanowiło również świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku szczególnie nad wodą.

W czwartek przed południem policjantów Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedziły dzieci spędzające wakacje na półkolonii w Centrum Zabaw „Pozytywka”. Maluchy z bliska mogły zobaczyć, jak wygląda praca policjantów i pracowników cywilnych na komendzie. Dzieci zwiedziły jednostkę i przypatrywały się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Najwięcej emocji wzbudził pokaz tresury psa służbowego, który uczestnikom wycieczki zaprezentował policyjny przewodnik. Funkcjonariusze pokazali dzieciom sprzęt policyjny i radiowozy oraz zapoznali je z pracą technika kryminalistyki. Podczas spotkania policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli maluchom, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas wypoczynku letniego w domu, w lesie, nad wodą oraz podczas poruszania się po drodze. Na pamiątkę wizyty w malborskiej komendzie każde dziecko otrzymało swój odcisk dłoni.

Źródło: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.