Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odmieniona siedziba GOKiS w Miłoradzu

Odmieniona siedziba GOKiS w Miłoradzu fot. UG Miłoradz
Siedziba Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu zmieniła swoje oblicze. Budynek doczekał się ocieplenia oraz nowej elewacji, a przed nim znajduje się estetyczny teren rekreacyjny z zewnętrzną siłownią i miejscami wypoczynku. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanemu przez GOKiS dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Na inwestycję pozyskano ponad 127 tysięcy złotych.
Siedziba miłoradzkiego domu kultury zmieniła się nie do poznania. Inwestycja została podzielona na dwie części. W ramach pierwszej wykonano ocieplenie budynku, estetyczną elewację oraz zadaszenie wejścia wraz z infrastrukturą dla osób niepełnosprawnych.  W drugim etapie prac zagospodarowano teren przed świetlicą, tworząc atrakcyjne miejsce rekreacji, a także budując nową nawierzchnię ciągów komunikacyjnych z kostki brukowej o powierzchni 600 m kw.
- Inwestycja jest już prawie zakończona. W ciągu dwóch, trzech tygodni zostaną jeszcze zainstalowane ławki parkowe, czekamy na ich dostarczenie – mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - Już dziś jednak widać, jak nasza siedziba i jej otoczenie się zmieniły. Mieszkańcy gminy mogą korzystać z urządzeń zewnętrznej siłowni, a także infrastruktury turystycznej, która powstała w ramach projektu.
Na przyjazny wygląd nowego miejsca wypoczynku mieszkańców ma wpływ roślinność. Pojawił się żywopłot, zasadzone zostały też krzewy i drzewka dekoracyjne. Część terenu zajmuje nawierzchnia żwirowa, na której znajduje się strefa fitness z trzema kompletami urządzeń z wyciągiem, krzesłem, prasą nożną i wioślarzem oraz biegaczem i orbitrekiem. Ciekawym elementem jest też murowana kamieniem część terenu z nasadzeniami oraz kaskadą wodną i zlewem żeliwnym. Zbudowano też drewnianą konstrukcję typu pergola, po której będą się piąć rośliny. Przy siedzibie GOKIS pojawił się też stolik szachowy z czterema siedziskami, zainstalowano latarnie parkowe z oświetleniem LED, które zasilane są energią słoneczną. Są też kosze na śmieci i stojaki do przymocowania rowerów. Teren wyposażony został również w całodobowy monitoring. 
- Cieszy mnie, że ponadto udało się wykonać poza tym projektem także ocieplenie i elewację remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, która przylega do budynku świetlicy. Tego elementu projekt nie przewidywał i nie mógł zostać sfinansowany z tej puli środków, dlatego trzeba było te prace wykonać dodatkowo. To ukłon w stronę OSP za pracę, którą wykonują każdego dnia na rzecz mieszkańców całego naszego regionu. Moim zamiarem było uporządkowanie całej przestrzeni w sposób kompleksowy tak, aby służyła mieszkańcom przez wiele lat - wyjaśnia Marcin Szesza.
Inwestycja w zdecydowany sposób poprawia wizerunek i funkcjonalność terenu przed świetlicą wiejską oraz remizą strażacką zarówno w oczach mieszkańców, jak i gości Miłoradza.
- Możemy już powiedzieć, że ta przestrzeń jest kolejną wizytówką naszej gminy – mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradz. – Inwestycja ta jest dowodem na to, że dzięki umiejętnemu działaniu i konsekwencji w pozyskiwaniu środków zewnętrznych GOKiS może poszczycić się kolejnym sukcesem. Mam nadzieję, że będzie to miejsce częstych spotkań mieszkańców, rekreacji, odpoczynku. To następne przedsięwzięcie, które poprawia estetykę Miłoradza i wierzę, że wspólnie zadbamy o to, by długo nam służyło.
Informacja Prasowa UG Miłoradz
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.