Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kupujesz telefon? Przeczytaj!

Kupujesz telefon? Przeczytaj! fot. Kupujesz telefon? Przeczytaj!
Kupno smartfona nie jest wcale taką prosta sprawą, jak by się mogło wydawać. Mnóstwo modeli o różnych funkcjach i gabarytach wcale nie ułatwia wyboru. Co roku rynek zasilany jest nowymi smartfonami, które zaskakują innowacyjnością i ciekawym designem.

Po co mi smartfon?

Pierwsze kryterium zakupowe zamyka się w wyżej postawionym pytaniu. Nie zawsze najnowszy topowy model będzie każdemu pasował ze względu na funkcje. Często tak sie zdarza, że wchodząca na rynek nowość jest uboższa o jeden parametr, na którym właśnie nam zależy. Smartfon może być najlepszy pod względem specyfikacji technicznej i wyglądu, ale jeśli nie będzie miał dobrej jakości aparatu, to nie sprawdzi się u osoby lubiącej fotografować. Kolejny przykład dotyczy kwestii baterii. Smartfony o dużych wyświetlaczach mogą mieć zbyt małą pojemność baterii, a dla osoby, która dużo podróżuje czas pracy telefonu jest bardzo ważny. Dlatego też przed zakupem należy zrobić dobry research rynku. Warto w tym celu wejść na jedną ze stron specjalizujących się w sprzedaży smartfonów, np. tutaj: https://bestcena.pl/telefony Znajduje się tu  mnóstwo modeli najbardziej uznanych marek, w różnych cenach.

Estetyka wykonania

To chyba jeden z ważniejszych elementów, którym należy się kierować wybierając nowy smartfon. Jeśli  na obudowie znajdziemy luzy, telefon będzie trzeszczał przy dotyku, plecki smartfona będą się strasznie rysować, to wiadomo, że jakość jego wykonania jest kiepska. Bardzo dużym atutem jest obecność elementów metalowych na obudowie, chociażby zewnętrznej ramki i bardzo odporne na uszkodzenia szkło. Warto też zwracać uwagę na stopień wodoszczelności smartfona.

Wydajność

Bateria o małej pojemności może irytować, ale już mało dostępnej pamięci w smartfonie, bądź niemożliwość rozszerzenia miejsca na pliki za pomocą karty  jest dla wielu osób nie do przyjęcia. 4GB pamięci lub więcej to naprawdę świetny parametr, natomiast pamięć dla danych powinna wynosi minimum 32 GB. W większości nowych smart fonów miejsce to jest dwa razy większe (64 GB).

Jeśli zależy komuś na płynności smartfona (a zależy chyba każdemu), to powinien wybrać mocny procesor, najlepiej ośmiordzeniowy. Wtedy zablokowanie smartfona raczej nam nie grozi, nawet na krótki czas.

Wyświetlacz

Są tacy, którzy wybiorą potężny szeroki wyświetlacz, a inni szukają już smukłych, węższych, ale wydłużonych smartfonów. Ich wyświetlacz wygląda bardzo zgrabnie, a jakość wyświetlanego na nim obrazu jest rewelacyjna dzięki dużej przekątnej.  

Nie bez znaczenia jest również jakość  wyświetlanego obrazu. Niemożliwość odczytu godziny czy połączenia może naprawdę denerwować. Bardzo ciekawym  rozwiązaniem w wielu nowych smartfonach jest czujnik światła. Służy on do mierzenia podstawowych czterech barw w otoczeniu oraz stopnia natężenia  światła. Na podstawie tych obliczeń dopasowuje jasność ekranu do panujących warunków.  

Oprócz powyższych czynników, na które zwraca się uwagę priorytetowo, występują też inne, równie ważne. Jakość głośnika, aparatu przedniego i tylnego, funkcje muzyczne i multimedialne. Wiele zależy od tego, czy telefon ma służyć bardziej do rozmów i fotografowania, czy jako kombajn muzyczny i baza do gier.

Kupujesz telefon? Przeczytaj!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.