Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Podejrzani o kradzież pieniędzy zatrzymani. W domu jednego z nich marihuana, amfetamina i 80 kg tytoniu

Malbork: Podejrzani o kradzież pieniędzy zatrzymani. W domu jednego z nich marihuana, amfetamina i 80 kg tytoniu fot. pomorska.policja.gov.pl
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z jednego z domów na terenie Malborka ponad 30 tys. złotych. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli ponad 80 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości prawie 90 tys. złotych oraz 120 gramów marihuany i amfetaminę. Za przechowywanie tytoniu bez akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie znacznej ilości środków odurzających nawet do 10 lat. Obaj mężczyźni odpowiedzą również za kradzież pieniędzy.

W środę (26 czerwca 2019 r.) policjanci z wydziału kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lata podejrzanych o kradzież pieniędzy z jednego z domów w Malborku . Do zdarzenia doszło 14 czerwca br. w godzinach porannych. Sprawcy weszli do domu pokrzywdzonego podczas jego nieobecności i ukradli ponad 30 tys. złotych. Nad sprawą cały czas pracowali kryminalni, którzy po szeroko zakrojonych działaniach wytypowali sprawców tej kradzieży. Podczas przeszukania mieszkania 43-latka funkcjonariusze znaleźli pojemniki z zielonym suszem   i zawiniątka z białym proszkiem oraz worki z krajanką tytoniową bez akcyzy. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to 120 gramów marihuany i amfetamina. W workach znajdowało 
się ponad 80 kilogramów tytoniu o wartości prawie 90 tys. złotych. 43-latek   usłyszał zarzuty za kradzież, posiadanie znacznych ilości środków odurzających i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora zasądzając mężczyźnie areszt na 3 miesiące. Drugi zatrzymany będzie odpowiadał za kradzież pieniędzy i wobec niego zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a   za posiadanie znacznej ilości środków odurzających nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info : KPP Malbork

 

foto: pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.