Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Pole - nabór wniosków.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Pole - nabór wniosków. fot. Facebook Gmina Stare Pole
Wójt Gminy Stare Pole ogłasza nabór wniosków do konkursu pod nazwą: "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Pole" (edycja 2019)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) ogłosił kolejną edycję konkursu pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego" (edycja 2019) na dofinansowanie kosztów:
- demontażu, zbierania, transportu, zabezpieczenia i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest;
- ransportu, zabezpieczenia i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest znajdujących się w miejscach do tego nieprzeznaczonych (np. dzikie wysypiska, posesje) i objętych inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest.

W związku z tym Gmina Stare Pole planuje wystąpić do WFOŚiGW o dofinansowanie zadania pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Pole" (edycja 2019) w imieniu wszystkich zainteresowanych osób fizycznych, przedsiębiorców i innych uprawnionych podmiotów, którzy posiadają wyroby zawierające azbest.

Kosztami kwalifikowanymi zadania, tzn. takimi, na które można uzyskać dofinansowanie, są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, poniesione w 2019 lub 2020 roku, pod warunkiem, że zadanie nie zostało zakończone przed dniem 31 maja 2019 r.

Kwota dofinansowania zadania może wynosić do 70% kosztów kwalifikowanych, obliczanych w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:
a) nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest-jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu;
b) nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest-jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu.

Wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych i elewacji leżą po stronie właściciela nieruchomości.

Wnioski o udzielenie dofinansowania na zadania związane z usuwaniem wyrobów azbestowych należy składać w terminie do 15 lipca 2019 r. w Urzędzie Gminy Stare Pole, na formularzu wniosku, który można otrzymać w Urzędzie Gminy Stare Pole pokój nr 11A lub pobrać ze strony internetowej: bip.starepole.pl-zakładka formularze do pobrania.

UWAGA!

Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Stare Pole o dofinansowanie zadania pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Pole" (edycja 2019) przez WFOŚiGW. W przypadku, gdy wniosek Gminy Stare Pole nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez WFOŚiGW, niniejszy nabór wniosków zostanie unieważniony. Do czasu zawarcia umów o dofinansowanie Gmina Stare Pole może bez podania przyczyn unieważnić niniejszy nabór wniosków. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Gminy Stare Pole, pokój nr 11A lub pod numerem tel. 55 271 35 33 w. 42.

Info i foto: Facebook Gmina Stare Pole

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stare Pole


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.