Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

UKS Bombek SP3 Malbork wziął udział w międzynarodowym turnieju hokeja na rolkach w Monheim

UKS Bombek SP3 Malbork wziął udział w międzynarodowym turnieju hokeja na rolkach w Monheim fot. Sławomir Nawrocki
UKS Bombek SP3 Malbork uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na rolkach w Monheim w dniach 7-11 czerwca na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Skunks. Malborscy zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - U12, U15 i kategoria open.

Najmłodsi zaprezentowali się świetnie przegrywając tylko jeden mecz ostatecznie zajęli 2 miejsce, U15 zajęło trzecie miejsce a najstarsi zawodnicy 4 lokatę. Malborski Klub współpracuje dopiero od dwóch lat z Klubem Skunks z miasta partnerskiego Monheim, ale już teraz mogą się pochwalić nie tylko uczestnictwem w turniejach, ale także wspólnymi obozami i wymianą doświadczeń. Młodzi zawodnicy mieszkali u rodzin zawodników z Monheim dzięki czemu mogli się jeszcze lepiej poznać, a program przygotowany przez przyjaciół z Niemiec był bardzo napięty. Oprócz dwudniowej rywalizacji w hokeju na rolkach malborscy zawodnicy mieli okazję zwiedzić miasto, stadion Bayer Leverkusen, a także spróbować swoich sił na nartach wodnych. Kolejny turniej, mający na celu integrację, wymianę młodzieży między miastami już w przyszłym roku w, ale tym razem w Malborku. 
Wyjazd był współfinansowany przez UM Malborka, a także SP3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark oraz rodziców małych hokeistów. W trakcie wyjazdu na turniej w Niemczech zawodniczka UKS Bombek SP3 Nadia Ratajczyk znalazła się na liście rezerwowej kadry juniorek w hokeju na lodzie. Nadia jest bramkarką w tym sezonie grała w żaku starszym U14 (wspólna drużyna UKS Wikingowie/UKS Bombek SP3 Malbork), w GKS Stoczniowiec Gdańsk gdzie jest drużyna kobieca i do której malborska bramkarka została wypożyczona w tym sezonie jeszcze nie zadebiutowała.

Mamy nadzieję, że w przyszłym się to uda czego jej wszyscy życzymy. 

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3.

Info i foto: Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.