Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZSP nr 4 z Malborka na VI Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym

ZSP nr 4 z Malborka na VI Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym fot. KPP Malbork
W piątek 14 czerwca br. Wydział Prewencji KWP w Gdańsku zorganizował VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Uczestniczyło w nim około 500 uczniów klas mundurowych z województwa pomorskiego, m. in. klasa I z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, a przewodniczył jej Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski.

W piątek odbył się VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zorganizowano festyn z niecodziennymi atrakcjami. Uczniowie klas mundurowych mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy nie tylko policjantów, ale również pozostałych instytucji współpracujących w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Wśród uczestników imprezy byli też uczniowie klasy I Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Podczas spotkania można było m.in. sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na symulatorze strzelań CZANTORIA przygotowany przez 49. Bazę Lotniczą z Pruszcza Gdańskiego. Uczniowie mogli także zobaczyć pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych. Swój pokaz przygotowali także policyjni antyterroryści, którzy w dynamicznym i głośnym pokazie zaprezentowali swoją pracę. Na koniec można było zobaczyć w akcji armatkę wodną będącą na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Młodzież klas mundurowych rywalizowała w konkursach: strzeleckim realizowanym na trenażerze czantoria oraz biegu „Żółwika”. Malborską klasę policyjną reprezentowali Tomasz Lewandowski i Maciej Wojciechowski. Dla zwycięzców ufundowano puchary i dyplomy. Dla pozostałych uczestników przygotowano tabliczki pamiątkowe za udział w dniu otwartym.

Info i foto: KPP Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.